Chystá Real Madrid prestupovú bombu? Tréner Lopetegui sa vyjadril o možných posilách

Julien Lopetegui
Julien Lopetegui

MADRID – V hlavnom meste Španielska odštartovala čerstvá éra, keďže s Realom Madrid sa rozlúčil Zinedine Zidane a na túto niť úspechov sa bude snažiť popridávať ďalšie zlaté prstene tréner Julien Lopetegui. Bývalý kouč Porta či španielskeho národného mužstva sa chystá na začiatok La Ligy, Real privíta Getafe doma o 22:15 SELČ.

Šéf madridskej lavičky sa nevyhol od novinárov otázke, či je spokojný s kádrom a či do Madridu zavítajú ešte nejaké posily. Horlivo sa špekulovalo o Edenovi Hazardovi z Chelsea, avšak londýnsky tím jasne dokumentoval, že svoju hviezdu nikam nepustí, keďže už by pre zatvorené prestupové okno nemal šancu zohnať náhradu. Lopetegui odmietol podozrenia, že by bol zúfalý z potreby doplniť káder.

Tieto špekulácie vyšli von hlavne po nevydarenom zápase Európskeho superpohára proti Atleticu Madrid (2:4). Realu škrípala najmä obrana, stopérske duo Varane – Ramos kopilo chyby a v najlepšej forme nie je ani pravý bek Dani Carvajal. Avšak Lopetegui bude šťastný aj za predpokladu, že do tímu už nik nepríde.

"Sme presvedčení, že túto sezónu budeme výborný tím a naša zostava sa mi páči. Som spokojný s tým, čo máme. Myslím si, že uvidíme skvelý Real Madrid a pobijeme sa o všetky tituly s hráčmi, ktorých máme."

Lopetegui upozornil, že súčasný káder je dostatočne kvalitný na boj o najcennejšie trofeje Európy a môže s o ne hrať aj vtedy, ak sa nedostaví žiadna posila. "Hráči majú viac talentu než si ľudia myslia. Chcem, aby bol tento tím perfektný a aby sme vyšperkovali všetky aspekty hry, pretože práve na tom pracujeme."

Kúpa Thibauta Courtoisa môže odsunúť Keylora Navasa na vedľajšiu koľaj. Na to má však "Lope" svoj vlastný názor. "Verím v týždenné manažovanie a na to nie je žiadna čarovná rovnica. Máme výborné riešenia a možnosti. Sú tu aj iní chlapci a pokúsime sa ich zvládnuť všetkých. Je perfektné mať konkurenciu, je to pozitívne. Jednu vec však poviem, nebudeme pokračovať s piatimi brankármi. Necháme si troch a urobíme rozhodnutie," dodal 51-ročný Španiel.


Tagy: Real Madrid Julien Lopetegui

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Mindaugas Kulbis

DISKUSIA