Veronské mučenie až do posledného hvizdu: Juventus si okamžite uvedomil zásadný fakt

Cristiano Ronaldo na predzápasovej rozcvičkeCristiano Ronaldo na predzápasovej rozcvičke Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

VERONA – Obhajca titulu Juventus Turín vstúpil do nového ročníka najvyššej talianskej futbalovej súťaže víťazne. O vydretom triumfe na ihrisku Chieva Verona 3:2 rozhodol až v 93. minúte zápasu Federico Bernardeschi.

Cristiano Ronaldo sa vo svojom súťažnom debute gólovo nepresadil, po zápase fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete odkázal: "Som šťastný z prvého víťazstva v drese Juve!" Úvodný duel Juventusu v novej sezóne Serie A odštartoval podľa predpokladaného scenára. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď sa k odrazenej lopte po priamom kope Miralema Pjaniča ako prvý dostal Sami Khedira a nekompromisnou strelou k ľavej žrdi prekonal veterána Stefana Sorrentina v bránke domácich.

Juventus mal v prvom dejstve až 75-percentné držanie lopty, no do šatní sa išlo za nerozhodného stavu, keď obrancovia "starej dámy" nedostúpili hlavičkujúceho Mariusza Stepinského, ktorý nasmeroval do bránky center bývalého hráča Juventusu Emanueleho Giaccheriniho. Ten poslal domácich v 56. minúte dokonca do vedenia, keď premenil pokutový kop po tom, ako jeho únik nedovolene zastavil Joao Cancelo.

Chievo sa po góle zatiahlo na vlastnú polovicu a úspešne bránilo senzačné skóre až do 77. minúty. Potom si ale rohový kop zrazil do vlastnej siete Mattia Bani a o víťazstve rozhodli zverenci Massimiliana Allegriho v 3. minúte nadstaveného času - strieľaný center Alexa Sandra tečoval za chrbát chvíľku predtým striedajúceho Andreu Seculina Federico Bernardeschi. Seculin tesne pred rozhodujúcim momentom vystriedal v domácej bránke Sorrentina, ktorý si po zrážke s Ronaldom zlomil nos a museli ho odniesť z ihriska na nosidlách.

"Dnes sme robili veľa chýb a neboli sme sústredení na sto percent. Už máte pocit, že kontrolujete hru, na chvíľu povolíte tlak, súper sa dostane k centrovaným loptám, ktoré nedokážete odvrátiť a inkasujete. V každom prípade môžeme z takéhoto zápasu len profitovať. Aspoň sme si uvedomili, že vyhrať ligu nebude vôbec jednoduché," hodnotil kouč Juventusu Allegri.

Na adresu Cristiana Ronalda povedal: "S tímom trénoval len sedem dní, takže sme stále v štádiu spoznávania sa. Preto ma príjemne prekvapilo, ako rýchlo zapadol do nášho herného systému. Veľmi dobre si dnes rozumel najmä s Dybalom. Je škoda, že sa nepresadil, mal veľmi dobrý pohyb, ale nedostal potrebnú prihrávku. Napriek tomu si dokázal vypracovať niekoľko šancí, ktoré ale Sorrentino zakaždým zneškodnil. Najdôležitejšie však je, že sme zvíťazili, z čoho mal veľkú radosť aj on sám."

Ronaldo sa predtým presadil v oboch prípravných stretnutiach po svojom letnom prestupe z Realu Madrid za 112 miliónov eur. Premiéru pred domácim publikom si môže pripísať už najbližšiu sobotu v druhom ligovom kole proti Laziu Rím.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín