VIDEO Hladné šelmy uspeli na bezproblémovom love: Citizens rozdrvili Huddersfield

Dobrý deň, tu je Gabriel Jesus, ako vám môžem poslúžiť? Dobrý deň, tu je Gabriel Jesus, ako vám môžem poslúžiť? Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Úradujúci majster anglickej futbalovej Premier League zvíťazil aj vo svojom druhom stretnutí nového ročníka, na domácom trávniku zdolal Huddersfield vysoko 6:1. Skóre stretnutia otvoril v 25. min Sergio Agüero, ktorý po spracovaní odkopu Edersona preloboval brankára hostí. Do konca úvodného dejstva sa stihli presadiť ešte Gabriel Jesus a opäť Agüero, iskričku nádeje v bodový zisk vykresal Huddersfieldu v 43. min Jon Stankovič.

V druhom polčase však "Citizens" nedovolili hosťom zaznamenať ani len jeden strelecký pokus do priestoru bránky. Krátko po zmene strán sa gólovo presadil David Silva a 15 minút pred koncom stretnutia skompletizoval Agüero hetrik. Skóre v prospech domácich prikrášlil v závere vlastným gólom Terence Kongolo. Manchester City od minulého ročníka neprehral už ôsme ligové stretnutie v rade a víťazstvom sa posunul na čelo tabuľky.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019:

Burnley - Watford 1:3 (1:1)
Góly: 6. Tarkowski - 3. Gray, 48. Deeney, 51. W. Hughes

Manchester City - Huddersfield 6:1 (3:1)
Góly: 25., 35. a 75. Agüero, 31. Gabriel Jesus, 48. David Silva, 84. Kongolo (vlastný) - 43. J. Stankovič

Viac o téme: Manchester City Huddersfield Town Burnley FC Watford FC