VIDEO Sagan sa v Nemecku konečne cítil lepšie: Forma majstra sveta deň po dni stúpa

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Twitter - Bora Hansgrohe/Ralph Scherzer

HAMBURG - Taliansky cyklista Elia Viviani obhájil víťazstvo na jednodňových klasických pretekoch EuroEyes Cyclassics v nemeckom Hamburgu s dĺžkou 216,4 km. Dvadsaťdeväťročný jazdec v službách tímu Quick-Step Floors bol najsilnejším v záverečnom špurte, v ktorom zdolal Francúza Arnauda Démara (Groupama-FDJ) a Nóra Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates). Viviani prežíva veľmi vydarenú sezónu, rodák z mestečka Isola della Scala dosiahol 15. víťazstvo v tejto sezóne a celkovo 64. medzi profesionálmi.

Slovenský trojnásobný majster sveta Peter Sagan vo farbách družstva Bora-Hansgrohe finišoval na 10. mieste s mankom jednej sekundy na víťaza. Dvadsaťosemročný Žilinčan sa zúčastnil podujatia na severe Nemecka tretí raz v kariére a dosiahol najlepší výsledok. V roku 2010 obsadil 79. pozíciu a v roku 2012 skončil štrnásty. "EuroEyes Cyclassics v Hamburgu boli pre mňa prvé preteky po Tour de France, kde som sa už cítil trochu lepšie a mohol naplno pretekať. Myslím, že moja forma deň po dni stúpa, ale stále potrebujem nejaký čas na úplné zotavenie. Až do posledných kilometrov sme šli výborné preteky a celý tím skvelo fungoval, ale nanešťastie Pascalov pád prekazil naše plány. Viviani bol najrýchlejší a vyhral, zatiaľ čo ja som bol desiaty. Teraz je čas zamerať sa na nový cieľ, na Vueltu, ktorá začína už o týždeň," napísal na svoj oficiálny profil na facebooku Sagan.

Do úniku dňa sa dostalo päť jazdcov - Winner Anacona (Movistar), Iván García (Bahrain-Merida), Alessandro de Marchi (BMC), Kamil Gradek (CCC) a Jevgenij Šalunov (Gazprom-Rusvelo). Vedúca pätica si vypracovala približne trojminútový náskok, ktorý od druhej polovice pretekov začal postupne klesať. Po druhom z troch stúpaní na Waseberg (dĺžka 700 m, priem. sklon 9,7 %) mal únik 55 km pred cieľom k dobru ani nie jednu minútu. Posledný raz prešli cyklisti cez Waseberg 15 km pred koncom a po ňom sa vpredu usadilo deväť jazdcov, ktorí si utvorili 20-sekundový náskok. Dlho sa však na čele neohriali a 4 km pred páskou bolo všetko pohromade. V závere ešte došlo k pádu, na ktorý doplatil aj líder Bora-Hansgrohe Pascal Ackermann. Z víťazstva sa napokon tešil Viviani.

Výsledky:

Jednorazové preteky EuroEyes Cyclassics v Hamburgu (216,4 km): 1. Elia Viviani (Tal.) Quick-Step Floors 4:46:02 h, 2. Arnaud Démare (Fr.) Groupama-FDJ, 3. Alexander Kristoff (Nór.) UAE Team Emirates, 4. John Degenkolb (Nem.) Trek-Segafredo, 5. Matteo Trentin (Tal.) Mitchelton-Scott - všetci rovnaký čas ako víťaz, 6. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo,... 10. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe - obaja +1 s

Viac o téme: Peter Sagan EuroEyes Cyclassics