VIDEO Nestarnúci Buffon sa okamžite vyznamenal: Fantastickým zákrokom podržal trápiaci sa PSG!

Gianluigi BuffonGianluigi Buffon Zdroj: SITA/AP

PARÍŽ - Obhajca titulu v najvyššej francúzskej futbalovej súťaži Paríž St. Germain sa trápil, no napokon zvíťazil 3:1 na trávniku Guingampu v sobotňajšom stretnutí 2. kola Ligue 1. Najväčšími hviezdami zápasu boli mladučký supertalent Kylian Mbappé a taliansky gólman Gianluigi Buffo, ktorý prestúpil do Paríža po dlhých rokoch z Juventusu Turín.

Favorit sa na ihrisku súpera dlho trápil, v úvode boli domáci dokonca lepším tímom. Vyznamenal sa ale nestarnúci Gianluigi Buffon v bránke PSG, ktorý pohotovým zákrokom zneškodnil pokus Nolana Rouxa z tesnej blízkosti. Krásnym zákrokom vyrazil loptu do brvna.

19-ročný Mbappé nastúpil až do druhého polčasu, no za 45 minút stihol streliť dva góly. Jeden pridala aj najväčšia hviezda tímu Neymar.

Po zápase si 40-ročný Buffon vymenil dres s hráčom Guingampu Marcusom Thuramom, synom Liliana Thurama, ktorý po jeho boku odohral 142 stretnutí v drese Parmy a Juventusu.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Gianluigi Buffon
  • Zdroj: TASR, športky