Fanúšik Slovana prehovoril o konflikte s políciou: Zaobchádzali s nami ako s dobytkom!

Rakúska polícia dôkladne kontrolovala fanúšikov Slovana aj na hraniciachRakúska polícia dôkladne kontrolovala fanúšikov Slovana aj na hraniciach Zdroj: TASR/Marko Erd

VIEDEŇ/BRATISLAVA - Minulotýždňový odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy medzi Rapidom Viedeň a Slovanom Bratislava poznačilo viacero incidentov, kedy sa hovorilo väčšinou o vyčíňaní slovanistických fanúšikov v hlavnom meste Rakúska. Dlhoročný fanúšik opísal Športkám svoj pohľad na celú situáciu. Hovoril doslova o šikane zo strany rakúskej polície.

Priaznivec Slovana vyrozprával hrozný zážitok z Viedne. "Pokladám sa za slušného človeka. No to, čo som tam zažil bola doslova šikana. Už po vystúpení z vlaku som mal zlé tušenie. Začalo to minimálne hodinovým neustálym odďalovaním odchodu na zápas. Nevedeli sme však dôvod," posťažoval sa dlhoročný fanúšik Slovana.

Priaznivé to nebolo ani v metre, do ktorého podľa jeho slov natlačili fanúšikov ako sardinky. "Bolo spomenuté, že údajne niekto zastavil metro. Neviem to vyvrátiť, no metro zastavilo štandardne. Čo nasledovalo potom, neprajem nikomu. Polícia nám naznačovala 'pokoj a čakajte'. Avšak čas pribúdal a vzduch na dýchanie ubúdal. Bolo to hrozné a ľudia už to prestávali zvládať a začala nastupovať panika. Neostávalo už nič iné len otvoriť dvere na silu a vyskočiť. To bolo označené ako poškodenie toho metra. Konali s nami ako s dobytkom, ktoré vezú na jatky," hrubo skritizoval jednanie polície.

Fanúšikovia Slovana museli ísť Galéria fotiek (2) Zdroj: kurier.at

"Ďalej to už bola blamáž. Malo sa postupovať peši. Sami fanúšikovia sa neustále nabádali, aby nedali polícii dôvod na to, aby sme nepostupovali ďalej. To už bolo 20:00 a 5 km pred ešte nami. Čiže nálada ľudí bolo už nervózna. Každých 500 metrov sme bezdôvodne stali 10-15 minút. Potom cestou sa stal incident s tou pumpou, čo už bolo v čase zápasu. Škoda bola hneď uhradená a to aj dvojnásobne," vyspovedal sa verný fanúšik a pokračoval, ako konala polícia: "Obkľúčila nás a nechala nás cez dve hodiny na mieste čakať až do konca zápasu. Nezachytil som žiadny incident, skôr voľnú komunikáciu s policajtmi. Chcem podotknúť, že celých cca 5 hodín sme boli bez vody. Nedovolili si kúpiť občerstvenie, ani nám neposkytli vodu. Samozrejme ani žiadna potreba atď." dodal.

Iba v skratke opísal tento hrozný zážitok z Viedne. Na záver dodal: "Boli tam ženy aj deti. Ak som správne pochopil policajtov, tak už dávno bolo rozhodnuté, že nás nepustia na štadión. Preto aj to zrušenie špeciálneho vlaku. To hovorí za všetko."

Viac o téme: Rapid Viedeň ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Marko Erd
  • Zdroj: športky

Súvisiace články