Messi nebude najlepším hráčom roka! O prestížne ocenenie sa pobijú tieto hviezdy

Cristiano Ronaldo, Luka Modrič a Mohamed Salah sú finalisti na ocenenie pre najlepšieho hráča v Európe za sezónu 2017/2018 podľa UEFA
Cristiano Ronaldo, Luka Modrič a Mohamed Salah sú finalisti na ocenenie pre najlepšieho hráča v Európe za sezónu 2017/2018 podľa UEFA

NYON - Cristiano Ronaldo, Luka Modrič a Mohamed Salah sú finalisti na ocenenie pre najlepšieho hráča v Európe za sezónu 2017/2018 podľa UEFA. Európska futbalová únia ich mená zverejnila v pondelok.

Viťaz Ligy majstrov Real Madrid má v najlepšej trojici vďaka Ronaldovi a Modričovi dvojnásobné zastúpenie, Ronaldo ale v lete prestúpil do Juventusu Turín. FC Liverpool ako zdolaného finalistu LM zastupuje Salah. Meno víťaza slávnostne vyhlásia na budúci týždeň počas žrebovania základných skupín Ligy majstrov.


V hlasovaní trénerov tímov z Ligy majstrov, Európskej ligy a vybraných európskych novinárov sa do najlepšej desiatky dostali traja Francúzi z tímu svetových šampiónov - Antoine Griezmann z Atletica Madrid bol štvrtý, Kylian Mbappé z Paríža Saint-Germain šiesty a Raphael Varane z Realu Madrid ôsmy, informovala UEFA. Podľa nej sa do úvahy brali najmä výkony v európskych pohárových súťažiach, ale mohlo sa aj vystúpenie na MS v Rusku. Tam priviedol Modrič tím Chorvátska až do finále a vyhlásili ho za najlepšieho hráča šampionátu.

Kandidátmi na cenu pre najlepšieho hráča Európskej ligy sú Diego Godin a Antoine Griezmann z víťazného tímu Atletica Madrid a Dimitri Payet z tímu zdolaného finalistu EL Olympique Marseille.

Medzi ženami tvoria trojicu finalistiek na cenu pre najlepšiu hráčku v Európe podľa UEFA Dánka Pernille Harderová (Wolfsburg), Nórka Ada Hegerbergová (Olympique Lyon) a Francúzka Amandine Henryová (Olympique Lyon).


Tagy: Cristiano Ronaldo Luka Modrič Mohamed Salah

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA