VIDEO Mourinho nezvládol prehru s outsiderom: Sarkasticky vypenil na reportérku

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA/AP/Tim Ireland

MANCHESTER - Už v 2. kole anglickej Premier League futbalisti Manchestru United prehrali na trávniku Brightonu (2:3) a ich tréner José Mourinho v pozápasovom rozhovore s redaktorkou TV beIN Sports dal zjavne najavo svoju frustráciu.

Kontroverzný Portugalčan dostal od Carrie Brownovej otázku o možnom poškodení vysokej reputácie ManUtd, na ktorú úsečne odpovedal frázou: "Urobili sme chyby a zaplatili sme za ne." Potom sa reportérka spýtala Mourinha, aký je jeho názor na chýbajúcu "chémiu" medzi hráčmi jeho mužstva na ihrisku a to už 55-ročný rodák zo Setúbalu sarkasticky "vypenil".

"Vy zrejme musíte robiť svoju prácu fantasticky, keď z vašej pozície v hľadisku vidíte a hovoríte o chýbajúcej chémii medzi hráčmi," odvetil. Carrie Brownová sa snažila zostať pokojná, a tak sa ešte raz opýtala na Mourinhov názor na zápas a dočkala sa rovnakej odpovede, ako pri prvej otázke: "Urobili sme chyby a zaplatili sme za ne. Keď občas spomínam individuálne výkony niektorých hráčov alebo som k nim verejne kritický, vy novinári to prijímate dosť zle. Novinári a futbaloví odborníci ma kritizujú celkom bežne, keď náhodou poviem niečo zlé. Takže ma prosím nenúťte ísť týmto smerom, nie je to pre mňa dobré. Veľmi rád sa s vami podelím o analýzu výkonu mojich hráčov, keď budú hrať dobre. Je pre mňa jednoduché prísť pred kamery a povedať, že hráči A, B a C hrali naozaj fantasticky – naozaj by som si to želal. No dnes tak nemôžem učiniť, takže ma netlačte, aby som išiel opačným smerom, pretože to naozaj nechcem."

Tri góly v jednom zápase Premier League inkasoval Manchester United po prvý raz od októbra 2016. Aj preto sa v anglických médiách začala kriticky skloňovať najmä obrana tímu z Old Traffordu. "Stred obrany bol rozglejený a to sa v Premier League nesmie stať. Eric Bailly a Victor Lindelöf boli slabí. A to sú hráči, ktorých si vybral sám Mourinho," postrehol Gary Neville, bývalý reprezentant a dnes expert Sky Sports. "Defenzívna štvorica ManUtd nemá na to, aby vyhrala Premier League. Medzi stopérmi chýba autorita, všetko sú to voľby z druhej kategórie," dodal Gary Neville.

United dostali tri góly od Brightonu v rozpätí 20 minút prvého polčasu a odpovedali v tom čase len jedným presným zásahom. V nadstavenom čase druhého polčasu už len z pokutového kopu hostia znížili na konečných 2:3.

Viac o téme: Manchester United José Mourinho
  • Zdroj: SITA, športky