Dortmundu hrozila blamáž v Nemeckom pohári: Vydretý postup vďaka hrdinovi Reusovi

Hráči Dortmundu sa radujú z vydretého postupuHráči Dortmundu sa radujú z vydretého postupu Zdroj: SITA/AP/Daniel Karmann

BERLÍN - Futbalisti Borussie Dortmund vydreli v pondelok postup do 2. kola Nemeckého pohára (DFB Pokal), keď zvíťazili na ihrisku druholigového Greutheru Fürth 2:1 až po predĺžení.

Bundesligista bol v 1. kole blízko blamáže, odvrátil ju v hodine dvanástej. Po bezgólovom prvom polčase sa domáci senzačne ujali vedenia v 77. minúte zásluhou Sebastiana Ernsta. Stav 1:0 vydržal až do samého záveru riadneho hracieho času. Borussia si napokon vynútila predĺženie, za čo vďačí najmä svojmu kapitánovi Marcovi Reusovi. Ten v piatej minúte nadstaveného času pripravil vyrovnávajúci gól spoluhráčovi Axelovi Witselovi, letnej posile z čínskeho Tchien-ťin Čchüan-ťien. Brankár Dortmundu Roman Bürki v predĺžení zachránil svoj tím pri šanciach Lukasa Gugganiga a Fabiana Reeseho a v záverečných sekundách, keď sa už zápas chýlil k jedenástkovému rozstrelu, rozhodol Reus o triumfe Borussie.

Do 2. kola postúpila aj Hertha Berlín, ktorá zvíťazila na trávniku Braunschweigu 2:1. Celý zápas odohral za hostí slovenský reprezentant Ondrej Duda, v 22. minúte dostal žltú kartu. Jeho krajan Michal Faško (Braunschweig) sedel celé stretnutie na lavičke náhradníkov. Žreb 2. kola je na programe 26. augusta, hrá sa 30. a 31. októbra.

Braunschweig - Hertha Berlín 1:2 - Michal Faško (Braunschweig) sedel na lavičke náhradníkov - Ondrej Duda (Hertha) odohral celý zápas a v 22. min videl ŽK
Cottbus - Freiburg 2:3 po pok. kopoch
Paderborn - Ingolstadt 2:1

Fürth - Borussia Dortmund 1:2 po predĺžení

Viac o téme: Borussia Dortmund Greuther Fürth