Slovensko v kvalifikácii na US Open s triom zástupcov: Z Kovalíka je nasadená jednotka

Jozef Kovalík
Jozef Kovalík

NEW YORK - Traja slovenskí tenisti sa predstavia v kvalifikácii o účasť v hlavnej súťaži dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 25,282,400 USD, tvrdý povrch vonku). V mužskej časti "pavúka" sa nachádzajú Jozef Kovalík a Norbert Gombos, v ženskej iba Rebecca Šramková. Právo účasti nevyužili Martin Kližan, resp. Jana Čepelová.

Kovalík vstúpi do kvalifikačných bojov ako nasadená jednotka a jeho súperom v 1. kole bude Američan Ernesto Escobedo. Norbert Gombos si na úvod zmeria sily s Holadanom Scottom Griekspoorom a jediná Slovenka v kvalifikačnom poli Rebecca Šramková na začiatku narazí na Češku Terezu Martincovú. Spomedzi Slovákov sa už v utorok predstaví na kurte iba Gombos proti S. Griekspoorovi.

V trojkolovej kvalifikácii na US Open sa bude bojovať o 16 miest v hlavnej súťaži dvojhry. Zo známejších mien sa v eliminácii v USTA Billie Jean King National Tennis Center predstavia štvrťfinalista z roku 2013 a bývalý svetový hráč číslo 5 Španiel Tommy Robredo, ako aj niekdajší hráči z Top 20: 39-ročný Chorvát Ivo Karlovič a Austrálčan Bernard Tomic, Najznámejšími menami v ženskej časti "pavúka" sú bývalá svetová päťka a wimbledonská finalistka z roku 2014 Kanaďanka Eugenie Bouchardová ako aj víťazka štvorhry na US Open spred dvoch rokov Bethanie Matteková-Sandsová. Tridsaťtriročná Američanka sa bude pokúšať o šestnástu účasť v hlavnej súťaži dvojhry vo Flushing Meadows. Za postup do 1. kola "main draw" je garantovaná nezdanená prémia 54 000 USD.

Žreb Slovákov v kvalifikácii na US Open 2018:

Dvojhra mužov - 1. kolo:
Jozef Kovalík (SR-1) - Ernesto Escobedo (USA) - bilancia: 0:1
Norbert Gombos (SR) - Scott Griekspoor (Hol.) - bilancia: 1:0

Dvojhra žien - 1. kolo:
Rebecca Šramková (SR) - Tereza Martincová (ČR) - bilancia 0:1


Tagy: Jozef Kovalík Rebecca Šramková Norbert Gombos

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA