Silná slovenská výprava hladná po medailách: Hlavným ťahákom skvelá Fialková!

Paulína Fialková
Paulína Fialková

BRATISLAVA - Pätnásť Slovákov sa predstaví na letných majstrovstvách sveta v biatlone, ktoré sa v závere tohto týždňa uskutočnia v českom Novom Meste na Morave (24.- 26. augusta). Mužskú zostavu tvorí štvorica: Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko a Michal Šima, silné ženské trio zasa sestry Paulína a Ivona Fialkové a Terézia Poliaková. Slovensko bude na Vysočine reprezentovať aj osmička juniorov: Matej Baloga, Tomáš Sklenárik, Lukáš Ottinger, Samuel Hubač, Henrieta Horvátová, Mária Remeňová, Zuzana Remeňová a Barbora Horniaková. Nomináciu schválil Slovenský zväz biatlonu a informoval o nej prostredníctvom svojho webu.

Českí organizátori letných MS v biatlone informujú o účasti 255 pretekárov z 28 krajín a medzi hviezdy podujatia zaradili aj dvoch Slovákov - Martina Otčenáša a Paulínu Fialkovú. Otčenáš je päťnásobný medailista z MS v tomto športe na kolieskových lyžiach, na konte má dve zlaté medaily zo stíhacích pretekov z rumunského Cheile Gradistei 2015 a estónskeho Otepää 2016, zlato má aj zo šprintu z Otepää. Dva bronzové kovy do zbierky pridal v šprinte v Ťumeni 2014 a z Cheile Gradistei 2015. Okrem Otčenáša budú k favoritom na medaily patriť najmä domáci Česi Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Lotyš Andrejs Rastorgujevs a tiež Bulhari Krasimir Anev a Vladimir Iliev.

Paulína Fialková sa na rozdiel od Otčenáša už výrazne presadila aj v zimnej verzii biatlonu. Zo Svetového pohára má na konte 7 umiestnení v elitnej výsledkovej desiatke s čerešničkou v podobe druhého miesta v pretekoch s hromadným štartom v závere uplynulej sezóny v ruskom Ťumeni. Na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu sa blysla najmä piatou priečkou vo vytrvalostných pretekoch. Na letných MS vlani v ruskom Čajkovskom sa dobre uviedla striebrom v šprinte a bronzom v stíhacích pretekoch. Ešte v roku 2013 triumfovala v juniorskej sekcii v talianskom Forni Avoltri v rýchlostných aj stíhacích pretekoch a pridala bronz v mixe seniorov. V Novom Meste na Morave sa zo známejších biatlonových mien predstavia domáce Veronika Vítková a Eva Puskarčíková a tiež ukrajinské sestry Vita a Vaľ Semerenkové či Kazaška Galina Višnevská.

Športová časť letných MS 2018 v biatlone sa začne v piatok pretekmi štafiet a mix štafiet a vyvrcholí v nedeľu stíhačkami.

Nominácia Slovenska na letné MS v biatlone v Novom Meste na Morave (24.- 26. 8.):

MUŽI: Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Michal Šima
ŽENY: Paulína Fialková, Ivona Fialková, Terézia Poliaková
JUNIORI: Matej Baloga, Tomáš Sklenárik, Lukáš Ottinger, Samuel Hubač
JUNIORKY: Henrieta Horvátová, Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Barbora Horniaková


Tagy: Terézia Poliaková Paulína Fialková Martin Otčenáš Tomáš Hasilla Michal Šima Ivona Fialková Šimon Bartko

Zdroj:
SITA
Foto:
fcb - Paulína Fialková

DISKUSIA