VIDEO Poriadna mastenica ako z NHL: Slovenský majster vyškolil poľského súpera

Gilbert Gabor sa v priateľskom zápase pobil
Gilbert Gabor sa v priateľskom zápase pobil

BRATISLAVA - Bystrica je poriadne tvrdý oriešok. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil poľský tím GKS Tychy. Ten neuspel v prípravnom stretnutí nie len výsledkovo, ale aj čo sa týka pästnej výmeny. Je zriedkavé, že emócie vzplanú aj počas prípravy, kedy prakticky o nič nejde, no niekedy to skrátka inak nejde. Diváci sa mohli tešiť nie len osemgólovému zápasu, ale aj parádnej bitke ako zo slávnej NHL.

Bystrica odohral v priebehu troch dní tri prípravné zápas a všetky vyhrala. V tom poslednom, kedy triumfovala vysoko 6:2, si zmerala sily s poľským klubom Tychy. Už sila kádra jasne naznačovala, kto by mal duel vyhrať. Slovenský majster  má obrovskú kvalitu, čo sa potvrdilo aj na ľade. 

Gilbert Gabor navyše ukázal, že sa nebojí aj zhodiť rukavice. 22-ročný útočník už je v tíme druhú sezónu. V tej minulej, ktorá bola majstrovstvá, získal 18 bodov (10+8) v 45 stretnutiach. Zaujímavé je, že na trestnej lavici si posedel iba štyri minúty. Teraz ukázal, že keď je treba, vie sa aj pobiť. A vyzeralo to, akoby bol v tomto smere poriadne skúsený. Súperovi nič nedaroval a v bitke dominoval.


Tagy: GKS Tychy HC '05 iClinic Banská Bystrica Gilbert Gabor

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA