Dvojnásobný šampión NBA šokuje: Mal som dvanásť mŕtvic a šesť infarktov

Lamar Odom
Lamar Odom

LOS ANGELES - Dvojnásobný šampión NBA Lamar Odom po svojom kolapse v nevadskom nevestinci v roku 2015 prekonal podľa svojich slov dvanásť mŕtvic a šesť infarktov. Tridsaťosemročný americký basketbalista vraj prežil len zázrakom. Štyri a pol roka po svojom poslednom zápase sa chce na palubovky vrátiť v nemenovanom čínskom klube.

"Všetci doktori, čo ma videli, hovorili, že som chodiaci zázrak. Keď som bol v kóme, mal som dvanásť mŕtvic a šesť infarktov. Je fajn byť nažive, keď si vezmem, ako to mohlo dopadnúť," povedal Odom v relácii komika Kevina Harta, vysielanom na YouTube.

Z kómy sa hráč, ktorého preslávil aj sobáš s celebritou Khloe Kardashian, prebral po štyroch dňoch. V nevestinci v Las Vegas skolaboval zrejme kvôli predávkovaniu liekmi a drogami, ktoré kombinoval s alkoholom.

V NBA strávil Odom 14 sezón a v rokoch 2009 a 2010 získal s Los Angeles Lakers majstrovské tituly. Hral tiež za mestského rivala Clippers, Miami a Dallas. Naposledy bol niekdajší majster sveta na začiatku roka 2014 hráčom španielskeho tímu Laboral Kutxa Baskonia.


Tagy: Lamar Odom

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA