Tenisová rodina, POZOR: Veľkolepé športové divadlo je predo dvermi, začína US Open! Časť 1.

Centrálny dvorec Arthur Ashe Stadium v New Yorku Centrálny dvorec Arthur Ashe Stadium v New Yorku Zdroj: TASR/AP/Adam Hunger

NEW YORK - US Open 2018 je tu! Záverečný grandslamový turnaj začína už v pondelok 27. augusta a najbližšie dva týždne bude príjemným spoločníkom nejedného tenisového fanatika. Kto zvíťazí? Kto prekvapí? Tenisový sviatok v americkom New Yorku nám akiste ponúkne nejeden pútavý príbeh. A chýbať pri tom nemôžeme ani my. Športky si pre vás pripravili zaujímavé preview mužskej časti jedného z najpopulárnejších športových podujatí na svete.

Legendárny Frank Sinatra spieva nádhernú skladbu: „New York, New York.“  Bez mučenia priznávam, že som túto fantastickú jazzovú pesničku vždy obdivoval. A teraz ju mám ešte radšej, veď finálny turnaj veľkej štvorky štartuje práve v najväčšom meste Spojených štátov! Ak aj vy patríte k správnym tenisovým fanatikom, ktorí nemajú problém prebdieť celu noc, len aby si mohli povzbudzovaním svojich favoritov vykričať hlasivky, ste na správnej adrese. V prvej časti nášho preview sa v plnej paráde ponoríme do krásy menom US Open.    

Prelomí Roger Federer po desiatich rokoch newyorské prekliatie?

Roger Federer je synonymom slova tenis. Azda žiadny skutočný nadšenec bieleho športu si nedokáže predstaviť turnaj veľkej štvorky bez fenomenálneho Švajčiara. 37-ročný rodák z Bazileja nevynechal až do Roland Garros 2016 jediný grandslamový turnaj! V spomínanom roku však prišli vážne zdravotné problémy a bezodkladná operácia. Tá znamenala vyše polročnú prestávku od tenisu. Aj keď je populárny Fedex mnohými vnímaný ako najlepší hráč všetkých čias, v tej chvíli mu veril málokto. Federerovo rozhodnutie predčasne ukončiť sezónu hralo na klávesnicu citov jeho početnej fanúšikovskej enklávy. A hoci si verejnosť nevedela predstaviť odchod tenisovej legendy, mnohí už šípili blížiaci sa koniec nenapodobiteľnej kariéry sympatického helvéta. V tej chvíli vôbec netušili, aké odhodlanie vo Federerovi v skutočnosti je. Rekordér v počte grandslamových titulov mal totiž úplne iné plány.

Záverečnú časť roka venoval pod vedením Ivana Ljubičiča naozaj tvrdej príprave. A tá sa vyplatila. Nebol to len neuveriteľným spôsobom zlepšený bekhend, ktorý dostal Federera späť na výslnie. Roger sa vrátil svieži a silný ako nikdy predtým. Za všetko hovoria jeho výsledky. Rok 2017 bol vskutku úžasným, veď svojho najväčšieho rivala kariéry, Španiela Rafaela Nadala, porazil vo všetkých štyroch vzájomných súbojoch. Vynikal fantastickým pohybom, ultra útočným tenisom a hlavne obrovskou uvoľnenosťou. Akoby vôbec nevnímal tlak okolia či bremeno nervydrásajúcich momentov. Svojmu supertalentu dal zelenú a na kurte každý zápas ukazoval, čím ho pán Boh obdaril. A zabudnúť nemôžeme ani na skvelé rady svojho bývalého trénera Stefana Edberga. Dva grandslamové tituly teda neboli žiadnym prekvapením.

Rozprávkový príbeh pokračoval aj na začiatku prebiehajúcej sezóny. Federer opäť ovládol Australian Open a titul v Rotterdame mu dokonca po dlhých rokoch vyniesol pozíciu svetovej jednotky. Po už v podstate tradičnom vynechaní kompletnej antuky však prišlo mierne sklamanie. Trávnatá časť sezóny mala byť pre Federera opäť raz hotovým balzamom na duši. A predsa nebola. Po titule v Stuttgarte a finálovej prehre v milovanom Halle prišiel šok na Wimbledone. Švajčiar neudržal s Kevinom Andersonom vedenie 2:0 na sety a s najobľúbenejším grandslamom sa srdcervúco rozlúčil. Nasledovala očakávaná správa – Federer vynecháva turnaj Masters 1000 v Toronte. Všetko podriadil dôkladnej príprave na US Open. Práve tu, vo Flushing Meadows, bol v rokoch 2004-2008 doslova nezastaviteľný, keďže získal rekordných päť po sebe idúcich titulov.

Génius v akcii. Pastva Galéria fotiek (7) Génius v akcii. Pastva pre oči, nemyslíte? Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

A to nemuselo byť všetko, na radare mal totiž aj šiestu trofej. Počas finále s mladým a podceňovaným Argentínčanom Juanom Martinom Del Potrom bol väčšiu časť zápasu lepším hráčom a k výhre bol opäť blízko. Titul však nezískal. Možno práve vtedy odštartovalo akési newyorské prekliatie, veď Fedex odvtedy US Open neovládol a len raz sa pozrel do finále. Osudným súperom sa mu stal predovšetkým Novak Djokovič.

Tento rok prichádza ďalšia šanca.  Americké leto však začalo smutnou správou: „Vzhľadom na to, že starostlivé plánovanie programu je kľúčom k mojej dlhovekosti, som sa, žiaľ, rozhodol z podujatia odhlásiť,“ povedal švajčiarsky tenista po odhlásení sa z Rogers Cupu. Turnaj v americkom Cincinnati ale nevypustil. Nemal ani dôvod, veď skutočne rýchly tvrdý povrch, na ktorom sa v Ohiu hrá, je dnes už skôr raritou ako samozrejmosťou. Miestne podmienky Federerovi maximálne vyhovujú, pretože turnaj v Ohiu je ako stvorený pre tenistov milujúcich rýchlu, útočnú a kreatívnu hru plnú nečakaných herných riešení a nekonečných technických variácií. Western & Southern Open je pre Fedexa jednoznačne najúspešnejším podujatím zo série Masters 1000. Sedem triumfov hovorí za všetko. Na obzore bolo aj ôsme víťazstvo, v ceste mu však stál opäť Novak Djokovič. A priaznivci populárneho Švajčiara veru neverili vlastným očiam. Katastrofálnym výkonom a priam školáckymi nevynútenými chybami doslova daroval historický titul do rúk srbského tenistu, ktorý finálovou výhrou zavŕšil tzv. Golden Masters, keď triumfoval na všetkých deviatich tisíckových podujatiach.

Je teda otázne, v akej forme príde Roger Federer do New Yorku. Početné prestávky od tenisu sú pre 37-ročného hráča zrejme nevyhnutnosťou, majú však aj svoje tienisté stránky. Chýbajúca zápasová prax sa začína prejavovať v tých najdôležitejších chvíľach jednotlivých zápasov. Pre Federera je najdôležitejšie zdravie, ale dlhé mesiace bez súťažných zápolení sa stále nabaľujú. Zrejme dáte za pravdu, že aj víťazenie je do značnej miery o potrebnom zvyku. Rovnako tak pokojné zvládanie kritických a nervydrásajúcich momentov. S takýmto plánovaním turnajov si Federer celkom určite naťahuje kariéru a pripravuje čoraz pevnejšiu pôdu na ceste za tými najväčšími titulmi. Ruka v ruke s tým však prichádzajú aj podobné výbuchy. Švajčiar verí, že na US Open už k podobnému zlyhaniu nepríde.  

Federer je v Cincinnati Galéria fotiek (7) Federer je v Cincinnati zvyknutý na inú trofej... Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Delpo New York miluje. A platí to aj naopak!

„Ole, ole, ole, Delpo, Delpo!“ skandovalo chorálovým spôsobom hľadisko na centrálnom dvorci Arthura Asha. A hoci je Argentínsky obor chlap ako hora, slzám sa nedokázal ubrániť. Veď akoby mohol, New York ho jednoducho miluje. Pamätný štvrťfinálový zápas záverečného grandslamu sezóny 2016 dodnes rezonuje „Môžem prehrať zápas, ale na toto skutočne nikdy nezabudnem. Je to viac ako len obyčajný tenisový zápas. Ľudia ma urobili tak šťastným, že mi neprekáža skóre,“ vyhlásil po zápase so Stanom Wawrinkom.

Argentínsky tenista Juan Martin del Potro patrí k najväčším miláčikom tenisových priaznivcov na celom svete. Jednoznačne najväčšej podpore sa však charizmatický Argentínčan teší v New Yorku. Veď napokon tu dosiahol svoj životný a dodnes najväčší úspech kariéry. Vo fantastickom finálovom zápase síce dlho ťahal s Rogerom Federerom za kratší koniec, neuveriteľný obrat mladého tenistu ale všetko zmenil. Titul z pamätného US Open 2009 však už nikdy a nikde nezopakoval.

Del Potro mal všetky predpoklady na to, aby vtedajšej svetovej špičke naozaj prikuroval. Fantastický servis, obrovská bojovnosť, ale hlavne fenomenálny forhend, ktorým trýznil jedného súpera za druhým. Takto si sympatický Delpo získal priazeň fanúšikov. „Veľká štvorka“ mala konečne súpera. Plnohodnotného a mimoriadne nebezpečného súpera. Rodák z Tandilu však netušil, akým zdravotným patáliám bude musieť čeliť. Početné operácie zápästia a s tým spojené nútené prestávky mu de facto zničili prevažnú časť kariéry. Tú časť kariéry, počas ktorej sa očakával jeho životný tenis. Juan Martin sa napriek tomu nikdy nevzdal a na tenis nezanevrel. Predviedol niekoľko pozoruhodných návratov, na skutočne veľký titul ale čakal márne.

Matička skákavá, len nech Galéria fotiek (7) Matička skákavá, len nech ma ten forhend netrafí... Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Ten prišiel až počas tohtoročnej jari na turnaji zo série Masters 1000 v Indian Wells. A história sa zopakovala. Jeho súperom bol opäť fenomenálny Švajčiar. Výsledok bol rovnaký. Pre 29-ročného Juhoameričana je to druhá najcennejšia trofej v kariére. A tenisový svet verí, že nie posledná. Práve na amerických betónoch sa argentínsky tenista cíti najlepšie. Svoju povesť potvrdil finálovou účasťou na turnaji v Los Cabos, kde bol nad jeho sily len temperamentný a nevyspytateľný taliansky búrlivák Fabio Fognini.

Je však otázne, nakoľko bola účasť tretieho hráča sveta v mexickom stredisku potrebná. Turnaj v Los Cabos rozhodne nepatrí medzi vyvolené destinácie svetových tenistov. Práve rozumné plánovanie turnajov robí del Potrovi posledné sezóny značné problémy. Nebolo by vhodnejšie, ak by všetko stavil na najväčšie turnaje a svoj „scheduling“ tvoril s väčším citom? Odpoveď na túto otázku všetci poznáme. Miláčik tenisových priaznivcov na podobné turnajové plánovanie už neraz doplatil a leto 2018 nie je výnimkou. Po finálovej prehre s Fogninim sa totiž musel nútene odhlásiť z tisíckového podujatia v Toronte. Dôvod? Pretrvávajúce problémy s ľavým zápästím.  

A hoci sa Argentínčan zúčastnil turnaja v Cincinnati, jeho zdravotný stav vyvoláva početné otázky. Nezostáva nám iné, ako veriť, že problematické zápästie bude v poriadku a Juana Martina del Potra budeme vidieť v plnej kráse. Na jeho útočný tenis sa totiž dá pozerať donekonečna. A ktovie, možno má pred sebou ďalší nezabudnuteľný newyorský príbeh...

Ďalšia šanca pre nemecký supertalent: Vystúpi Alex Zverev z tmavého tieňa neúspechu?

29 rokov. Takú dlhú dobu čaká nemecký tenis na mužského víťaza US Open. Legendárny Boris Becker to dokázal v roku 1989 a zaknihoval svoj jediný miestny primát. Nemecko márne verí v návrat starých zlatých čias. Beckerova generácia je nenávratnou minulosťou, jeho nasledovníci na podobné úspechy nikdy nedosiahli.  

Všetko by mohol zmeniť Alexander Zverev. Rodák z Hamburgu je už naplno zabudovaný vo svetovej špičke. Pochváliť sa môže tromi titulmi zo série Masters 1000. Odborná verejnosť považuje nemeckého mladíka s ruskými koreňmi za budúcu suverénnu svetovú jednotku a niekoľkonásobného grandslamového šampióna. A my protirečiť rozhodne nemôžeme. Vo veku 21 rokov je mladší z bratov Zverevovcov komplexným hráčom, ktorý má v talóne celú škálu zbraní. A hoci má takmer dvojmetrový obor na konte veľké tituly z Ríma, Montrealu či Madridu, turnaje veľkej štvorky sú pre neho stále akosi zakliate.  Veď až na Roland Garros 2018 postúpil prvýkrát do štvrťfinále. Víťazstvá nad Džumhurom a Chačanovom boli na tejto úrovni vôbec prvými úspechmi proti členom top 50!

Nemecký supertalent sa nikdy netajil tým, že jeho detským vzorom bol Roger Federer. A práve švajčiarsky virtuóz je dokonalým príkladom toho, ako sa z neobrúseného diamantu môže stať priam svetový poklad. Federer získal prvý grandslamový titul v roku 2003 a len mesiac po svojom veľkolepom wimbledonskom víťazstve oslávil 22. narodeniny. Dovtedajším maximom rodáka z Bazileja bola štvrťfinálová účasť, teda rovnako ako v prípade mladého Nemca. Populárny Fedex mal ale iné problémy. Úvodné roky na tour totiž viac ako so súpermi bojoval sám so sebou a svojim hrozivým temperamentom. V čom ale spočívajú doterajšie grandslamové neúspechy nemeckého daviscupového reprezentanta?

Alex Zverev má už Galéria fotiek (7) Alex Zverev má už v mladom veku zrejme najlepší backhand na svete Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

To je otázka, ktorú si zrejme kladie aj samotný „Saša“. Jeho sebavedomie je naozaj veľké, navyše zvláda tlak veľkých zápasov. Grandslamové podniky sú však špecifické. A to nielen svojou neopakovateľnou atmosférou, nádhernými a neraz až filmovými príbehmi, ale hlavne svojou fyzickou náročnosťou. Zápasy na tri víťazné sety dajú zabrať aj kondične najlepšie pripraveným hviezdam. A práve tu môžeme vidieť najväčší problém Alexandra Zvereva.

Tento hendikep malo vyriešiť angažovanie tzv. superkouča. Voľba padla na bývalú svetovú jednotku Juana Carlosa Ferrera, ktorý sa na túto obrovskú výzvu podujal s veľkým odhodlaním. Práve pod jeho vedením sa mal Zverev naplno usadiť vo svetovej špičke. Hlavným cieľom však bol prvý grandslamový úspech. Ten ale neprišiel. Scenár bol vždy rovnaký. Fantastické výsledky na turnajoch zo série ATP Masters 1000 a následné grandslamové fiasko. Zverev jednoducho nebol na očakávaný úspech pripravený. Blok nebol v hlave, ale v tele mladého Nemca.  

Výbornou správou ale je, že Zverev si je vedomý svojej slabiny, veď ako sám naznačil, každý rok začína s „novým telom“. Jeho problémom rozhodne nepridal záhadný a hlavne mimoriadne ostrý rozchod s Juanom Carlosom Ferrerom. Prestrelka, ktorá sa spustila médiami mnohých zaskočila. Španielska legenda sa nechala počuť, že jeho zverencovi chýbala disciplína, akou oplýval v prvých mesiacoch vzájomnej spolupráce. Na tréningy vraj pravidelne meškal a tenisu jednoducho nedával všetko.

Tak či onak je pred svetovou trojkou stále obrovská výzva. Uspieť na turnaji veľkej štvorky a konečne umlčať kritikov. Americkú sériu turnajov na betóne začal veľkolepo – obhájením titulu vo Washingtone. Obrovským impulzom by mohlo byť aj šokujúce angažovanie Ivana Lendla, s ktorým sa mladý Nemec dohodol na vzájomnej spolupráci len pár dní pred začiatkom turnaja. Či ide len o krátkodobú výpomoc alebo sa nám zrodila ďalšia hviezdna spolupráca, ukáže až čas. Jedno je však isté, pomalší tvrdý povrch vo Flushing Meadows by Zverevovi mal vyhovovať. Možno práve v New Yorku prelomí nemecký poklad nekonečné čakanie svojich krajanov. A aj svoje vlastné.

Vlaňajší ročník bol plný prekvapení. Čo môžeme očakávať tento rok?

Aký by to bol grandslamový turnaj bez šokujúcich zlyhaní favoritov alebo nečakaných, no o to krajších úspechov outsiderov, ktorým pred turnajom nikto neveril? Práve US Open je na podobné príbehy mimoriadne štedrý. V skutočne náročnej konkurencii mužského tenisu, ktorému už vyše desať rokov vládnu hráči veľkej štvorky, je každý grandslamový titul tenistu druhého sledu obrovským úspechom. Vo Flushing Meadows bola od roku 2004 nadvláda tenisových kráľov prerušená dokonca trikrát. Triumf si tu pripísali Juan Martin Del Potro, Marin Čilič a taktiež aj Stan Wawrinka.

Veď napokon, ani lanský ročník v tomto smere nebol výnimkou, keďže nám ponúkol celý rad naozaj prekvapivých výsledkov. Spomenúť musíme predovšetkým španielskeho semifinalistu Pabla Carrena-Bustu a finalistu Kevina Andersona. 31-ročný rodák z juhoafrického Johannesburgu síce v súboji o titul nestačil na svetovú jednotku, Španiela Rafaela Nadala, môžeme však smelo povedať, že tento turnaj bol pre jeho kariéru zlomový. Potvrdzuje to aj táto sezóna, počas ktorej sa kedysi psychicky labilný hráč naplno usalašil vo svetovej špičke, čo demonštroval aj parádnou wimbledonskou jazdou až do finále. A tieto fantastické výsledky nie sú žiadnym dielom náhody, veď práve Kevin Anderson je skvelým príkladom absolútne nezlomného športovca, ktorý sa aj počas jesene svojej kariéry neustále zlepšuje. Finálová obhajoba by bola určite prekvapením, no odpísanie juhoafrického obra nemiestnym žartom.  

Prekvapiť by mohol aj Stan Wawrinka. Áno, súhlasím, tieto slová môžu vyznieť vzhľadom na fantastickú kariéru švajčiarskeho tenistu naozaj prazvláštne, je však potrebné uvedomiť si, že sa momentálne jedná o hráča druhej svetovej stovky. Šampión US Open z roku 2016 prežíva naozaj ťažké obdobie. Jeho zdravotné patálie spojené s kolenom mu takmer ukončili kariéru. Rodák z Lausanne napokon sám potvrdil, že myšlienka definitívneho konca bola vážne na stole.

Stan Wawrinka sa zlepšuje Galéria fotiek (7) Stan Wawrinka sa zlepšuje každým zápasom Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Stan The Man to našťastie nezabalil a po operácii a následnej rekonvalescencii sa pokúsil o postupný návrat na súťažné kurty. Výsledky sa však nedostavili a dlhoročný švajčiarsky daviscupový reprezentant mal problémy s hráčmi, ktorých by v časoch najlepšej formy „vyriešil“ za pár desiatok minút. Jeho sebavedomie kleslo na bod mrazu. A to bol problém, pretože práve na viere v samého seba má Švajčiar postavenú celú hru. Jeho hlavnou zbraňou nikdy nebola „nadalovská“ fyzická pripravenosť či „federerovské“ technické majstrovstvo. Tie najväčšie trofeje si jednoducho vystrieľal monštruóznou ofenzívou. S čoraz viac chýbajúcou hernou praxou však odišla toľko potrebná pohoda a s ňou aj presnosť. Wawrinka síce stále dokáže trafiť nechytateľný a priam prenádherný jednoručný backhand, nad ktorým zostáva rozum stáť, škoda, že viac ako samotných súperov, ním ohrozuje pokojne sediacich divákov v druhom rade.

Zlomovým bodom môže byť turnaj zo série Masters 1000 v americkom Cincinnati. Švajčiar sa konečne aspoň priblížil tenisu, ktorým ešte donedávna terorizoval jedného súpera za druhým. Dokonca sa mu po prvýkrát od vlaňajšej antukovej časti sezóny podarilo vyhrať tri zápasy po sebe! Herný prejav začal skutočne pripomínať trojnásobného grandslamového šampióna, preto sme zvedaví, s akou pohodou a formou príde do Flushing Meadows. Veríme, že uvidíme starého dobrého Stana Wawrinku. Ak áno a švajčiarsky bombardér zvládne úvodné prekážky vrátane Grigora Dimitrova, tí najťažší súperi budú mať vážny problem.

US Open čaká revolučná novinka: Veľká výzva pre Rafu Nadala!

Písal sa rok 2017. Na záverečnom grandslame sezóny sa testovali naozaj zaujímavé novinky. Jednou z nich bola aj časomiera, ktorá bola počas zápasov kvalifikácie a juniorského turnaja umiestnená na každý dvorec vo Flushing Meadows. Jej úloha bola jasná. Mala strážiť povolený dvadsaťpäťsekundový limit medzi jednotlivými výmenami. Kto limit nedodržal, bol potrestaný. Testovanie dopadlo podľa hovorcu Americkej tenisovej asociácie úspešne a počas zápasov nedošlo k žiadnym vážnym problémom, organizátori sa teda rozhodli zaradiť ju aj do hlavnej súťaže. Tohtoročné US Open bude teda v znamení časomiery!

Aké sú vlastne pravidlá? Na každý dvorec budú umiestnené hodiny s časomierou. Tá by mala byť na takom mieste, aby bola dobre viditeľná pre rozhodcov, hráčov, ale aj fanúšikov. Kto nedodrží stanovený časový limit, dostane trest. Ten sa môže údajne vyšplhať až na 20-tisíc dolárov. K trestu samozrejme nepríde hneď po prvom pochybení. Hráč najskôr dostane výstrahu, následne inkasuje trestný bod a každé ďalšie pochybenie bude znamenať stratu hry. Čas sa bude merať aj pri tradičnej rozcvičke pred zápasom. Pravidlá sú neúprosné. Tenisti majú k dispozícii sedem minút od vstupu na kurt do začiatku zápasu. Minúta im poslúži na prípravu k losu, päť minút na rozohrávku a následne majú poslednú minútu do prvého servisu.  

Máme sa rozhodne na čo tešiť, hra dostane celkom určite väčší spád. Nie každý sa však s plánovanou grandslamovou novinkou dokáže stotožniť. Tenisový tréner a expert Darren Cahill má pochybnosti: „Je v poriadku zaviesť časomieru, ale tie tresty? Sú komické. Čo sa stane, keď si niekto zle nadhodí loptičku? To sa časomiera reštartuje?“ znel jeho status na sociálnej sieti Twitter.

Rafa túži po štvrtom Galéria fotiek (7) Obhajca titulu si na úvod skríži rakety s krajanom Davidom Ferrerom Zdroj: SITA/Mark Blinch/The Canadian Press via AP

A ako budú vnímať zmeny samotní hráči? Veľké problémy by mohla mať aj svetová jednotka. Rafael Nadal je známy svojim pomalým prístupom k servisu. Jeho tradičné rituály sú už neoddeliteľnou súčasťou jeho prípravy na podanie, ale rovnako aj ritern. Rozhodcovia boli doteraz v jeho prípade mimoriadne benevolentní, len málokto si dovolil pravidelne napomínať španielsku hviezdu. Carlos Bernardes na to doplatil. Rodák z Manacoru sa nechal počuť, že brazílsky empajrový rozhodca už nikdy nebude rozhodovať jeho zápas. A hoci sa podobný experiment objavil už na tisíckových turnajoch pred US Open, grandslamové prostredie a s ním spojený tlak z vypätých, neraz maratónskych päťsetových zápasov, to je predsa len iná káva. Potykať si s časomierou bude výzvou pre viacerých tenistov. Novak Djokovič či Marin Čilič si taktiež dávajú poriadne načas. Naopak, newyorská „tenisová reforma“ sa celkom určite nebude týkať Rogera Federera, Nicka Kyrgiosa či Gaela Monfilsa, ktorým na realizáciu servisu stačí pár sekúnd.  

Summa summarum, ak sa spomínané zmeny osvedčia, uvažovať sa bude o ich aplikovaní aj na Australian Open, Roland Garros a samozrejme aj londýnsky Wimbledon.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Juan Martin del Potro Alexander Zverev
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • FOTO: TASR/AP/Adam Hunger; SITA/AP/John Minchillo, Nick Wass, Mark Blinch; VIDEO: YouTube/Billy Federer
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy