Hrôzostrašné zranenie v pražskom derby: FOTO znetvoreného lakťa len pre silné žalúdky

Sparta si v pražskom derby podelila body s Bohemiansom
Sparta si v pražskom derby podelila body s Bohemiansom

PRAHA - Futbalista Bohemians 1905 Dominik Mašek si v dnešnom ligovom zápase so Spartou vykĺbil lakeť. Má aj pretrhnuté väzy a musí na operáciu. Kvôli zraneniu kľúčový hráč vršovického celku zrejme príde o veľkú časť jesennej časti najvyššej súťaže.

"S Mašekom to vyzerá zle. Má vykĺbený lakeť, pretrhnuté väzy a ruku v sadre," povedal na tlačovej konferencii po zápase tréner Martin Hašek.

Dvadsaťtriročný Mašek išiel v 35. minúte do vzdušného súboja, ale Sparťan Alexandru Chipciu ho nebezpečne pristrčil. Mašek sa vo vzduchu pretočil a škaredo spadol na ruku, ktorá náraz nevydržala. Autor desiatich ligových gólov musel striedať.

Podľa Haška sa zraneniu možno dalo predísť, keby predchádzajúce podobné zákroky Sparťanov arbiter Ondřej Berka potrestal žltou kartou. "Chipciu vedel, čo robí, že z toho bude tvrdý pád. Ale rozhodne netvrdím, že chcel Maška zraniť. Ale nešiel do súboja ako chlap. Keď náš hráč vyskočí prvý a súper mu dá stoličku, tak sa tomu nedá nijako brániť. Už tam predtým bola podobná situácia, a možno keby to bolo potrestané, tak by tá druhá situácia nenastala. možno áno, možno nie," povedal Hašek. "Takéto súboje môžu skončiť aj zlomeninou chrbtice," dodal.


Tagy: AC Sparta Praha Bohemians 1905 Dominik Mašek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
sparta.cz

DISKUSIA