VIDEO Zahodená penalta aj dva neuznané góly: Bayern s bláznivým bundesligovým vstupom

Thomas Müller a jeho gólové oslavyThomas Müller a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov, usilujúci sa získať siedmy majstrovský titul v rade, vstúpili do novej sezóny najvyššej nemeckej súťaže víťazne. V piatkovom otváracom súboji Bundesligy 2018/2019 zdolali v domácej Allianz Arene TSG 1899 Hoffenheim 3:1.

Na gól Thomasa Müllera z 23. minúty síce odpovedal po prestávke maďarský útočník v službách hostí Adam Szalai, no obhajca v závere strhol víťazstvo na svoju stranu. Víťazný gól Bavorov strelil v 79. minúte z pokutového kopu poľský kanonier Robert Lewandowski, keď po zahodenej penalte a neuznanom góle Robbena z dorážky dostal možnosť na reparát. Triumf spečatil v 90. minúte striedajúci Arjen Robben, rozhodca ešte pre ruku predtým neuznal druhý gól Thomasa Müllera.