Parádny výkon futbalových mladíkov: Slováci potupili domáce Česko hanebným debaklom!

Slovenskí mladíci po deklasovaní domáceho Česka obsadili na Memoriáli Václava Ježka konečné tretie miestoSlovenskí mladíci po deklasovaní domáceho Česka obsadili na Memoriáli Václava Ježka konečné tretie miesto Zdroj: futbalsfz.sk

TŘEBECHOVICE - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 18 rokov zvíťazili nad rovesníkmi z Česka vysoko 6:1 (3:0) v súboji o tretie miesto na tradičnom medzinárodnom turnaji s názvom Memoriál Václava Ježka. Hralo sa v sobotu predpoludním v Třebechoviciach.

V zápase sa strelecky zaskveli najmä Lukáš Letenay a Samuel Vavrinčík. Letenay sa blysol hetrikom a Vavrinčík napol sieť súperovej bránky dvakrát. Letenay zaznamenal hetrik v rozpätí 9 minút (73., 78. a 81. min). Zverenci trénera Alberta Rusnáka st. obsadili predtým v základnej B-skupine druhé miesto so 4 bodmi (bilancia: 1 - 1 - 1, skóre 3:3). Informovala o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Vo finále od 16.00 h v Hradci Králové sa stretnú tímy Japonska a USA.

Memoriál Václava Ježka do 18 rokov - zápas o 3. miesto:

Slovensko "18 - Česko "18" 6:1 (3:0)
Góly: 10. Malý, 12., 29. Lavrinčík, 73., 78., 81. Letenay - 76. Lhotecký. Rozhodovali: Lerch - Arnošt, Kubr

zostava SR "18": Búš - Katunský, Strákoš (74. Holáň), Matejka, Iľko (82. Topolský) - Lavrinčík, Malý, Laurinec, Mička (82. Giesser) - Lichý (77. Nemčík), Letenay (82. Bernát).

Albert Rusnák (tréner SR18): "Mužstvo si zaslúži pochvalu, dnešný výkon bol výborný. Dominovali sme na lopte, kombinovali sme, otvárali sme si priestory, chalanom hra chutila a k tomu sme mali vynikajúci vstup do zápasu, keď sme strelili dva góly. Do prestávky sme strelili aj tretí gól a aj keď niekedy po vysokom vedení mužstvám padá koncentrácia a chuť pridať ďalšie góly, dnes to tak nebolo. Aj v druhej časti hry mala ich hra vysoké tempo, turnaj ukázal, že na Slovensku vyrastajú ďalší zaujímaví futbalisti."

Viac o téme: Slovensko U18 Česko U18 Memoriál Václava Ježka
  • Zdroj: SITA, futbalsfz.sk