VIDEO Sagan ešte stále potrebuje čas: V časovke som sa snažil, na tejto Vuelte mám jasný cieľ

Peter Sagan počas úvodnej časovke na Vuelte Peter Sagan počas úvodnej časovke na Vuelte Zdroj: bora-hansgrohe.com - Ralph Scherzer

MÁLAGA - Austrálsky cyklista Rohan Dennis sa stal víťazom sobotnej časovky jednotlivcov, ktorou odštartoval 73. ročník pretekov Vuelta a Espaňa. Jazdec tímu BMC Racing dosiahol na 8 kilometrov dlhej trati v uliciach Málagy čas 9 minút a 39 sekúnd a o 6 sekúnd odsunul na druhé miesto Poliaka Michala Kwiatkowského (Sky).

Na tretej priečke skončil v prológu Belgičan Victor Campenaerts zo stajne Lotto Soudal (+7 s). Slovenský jazdec Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil 58. miesto so stratou 38 sekúnd na víťaza.

"Aj keď sa cítim lepšie zo dňa na deň, stále potrebujem ešte čas na to, aby som sa dostal do topformy. V časovke som sa snažil o čo najlepší výkon a zajtra sa pokúsim znova. Na tejto Vuelte mám však cieľ najmä podporovať Emmanuela Buchmanna, ako to len bude možné," uviedol Peter Sagan podľa webu jeho zamestnávateľa Bora-Hansgrohe.

Trojnásobný a úradujúci majster sveta absolvoval tradičné španielskej trojtýždňové etapové preteky v rokoch 2011, 2014 a 2015, pričom v ostatných dvoch prípadoch ich nedokončil. Najúspešnejšia bola jeho premiérová účasť, kde dosiahol tri víťazstvá a v bodovacej súťaži obsadil štvrté miesto. Jeden etapový triumf pridal aj v edícii 2015, keď odstúpil už po ôsmich dňoch. Tento rok poslúži Vuelta Saganovi aj ako príprava na vrchársky orientované majstrovstvá sveta v Innsbrucku,

Vuelta pokračuje v nedeľu zvlnenou 2. etapou z Marbelly do Caminito del Rey (163,5 km).

Viac o téme: Peter Sagan La Vuelta a Espaňa 2018