Úvodný krok bol aj tým posledným: Z dvorcov US Open sa poberá ďalšie slovenské meno

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: jtbopen.cz

NEW YORK - Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nepostúpila do 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V utorňajšom stretnutí úvodného kola nestačila na Číňanku Wang Ja-fan, ktorej podľahla za 129 minút 1:6, 6:3, 4:6. Číňanka sa v 2. kole stretne s úspešnejšou s Češkou Petro Kvitovou, ktorá v prvom kole zdolala Belgičanku Yaninu Wickmayerovú.

Dvadsaťtriročná Schmiedlová (84. v rebríčku WTA) a o rok staršia Wang Ja-fan (90.) odohrali druhé vzájomné stretnutie. Prvýkrát sa stretli pred štyrmi rokmi na turnaji WTA v čínskom Wu-čchane. Z víťazstva sa vtedy tešila slovenská tenistka, ktorá zdolala súperku v 1. kole kvalifikácie (1:6, 6:3, 6:3). Rodáčka z Košíc Schmiedlová sa predstavila v hlavnej súťaži na US Open piatykrát, najďalej sa dostala v roku 2015 do 3. kola.

Schmiedlovú po skončení zápasu mrzela nevydarená koncovka. "V treťom sete som bola na dvorci lepšia hráčka a mala som veľa šanci súperku zlomiť, no nevyužila som ich. V posledných troch gemoch som spravila pár hlúpostí a to ma stálo víťazstvo. Je to škoda, pretože na 1. kolo grandslamu som mala prijateľnú súperku. V New Yorku dnes bolo teplo, na to sa však nechcem vyhovárať, pretože podmienky boli pre obe rovnaké," povedala zverenka trénera Milana Martinca.