Guľa oznámil nomináciu na zápas proti Taliansku: Chlapci ukazujú dostatočnú kvalitu

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa

BRATISLAVA - Tréner futbalistov SR do 21 rokov Adrián Guľa nominoval 24 hráčov na blížiaci sa medzištátny prípravný zápas proti Taliansku (6. septembra v Dunajskej Strede) a na duel proti Islandu (11. septembra v Reykjavíku) v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie do Talianska. V tíme sa nachádza až 13 legionárov zo zahraničných klubov, domáca Fortuna liga dodala do výberu jedenástich zástupcov.

"Nomináciu sme dávali dokopy aj po dohode s trénermi A-mužstva, pretože niektorí hráči majú kvalitu, ktorá ich posúva aj do prvého reprezentačného výberu, čo je pre ´chlapcov´ najvyššia odmena za ich doterajšiu prácu. Preto pre nás bolo dôležité v tejto fáze tvorby mužstva cestovať za hráčmi, stretávať sa s nimi, vysvetľovať im, čo od nich očakávame, aké s nimi máme zámery, čo si od spolupráce s nimi sľubujeme," uviedol tréner slovenskej "dvadsaťjednotky" Adrián Guľa a ďalej špecifikoval svoje slová:

"Mnoho mužstiev som videl priamo v akcii nie iba na Slovensku, ale aj v Poľsku a Česku. S Ružomberkom som bol na príprave v Karvinej. Prioritou bolo stretnúť sa s hráčmi osobne, porozprávať sa s nimi, ´navnímať ich´, spoznať ich, aby aj oni registrovali, že máme o nich záujem, že chceme vedieť, v akej sú forme. Chceme mať dobrý prehľad o výkonnosti hráčov, ktorých nominujeme na prípravný zápas s Talianskom i na kvalifikačný duel s Islandom, lebo stále sme v nej ešte v hre. Išli sme do toho dá sa povedať naplno, ´po hlave´, lebo šancu pracovať s reprezentáciou si všetci vysoko vážime. Chceme sa ešte pobiť o postup do baráže. Kým táto šanca žije, tak budeme o ňu bojovať. Karty sú momentálne dobre rozdané aj pre nás," pokračoval prvý muž realizačného tímu mužstva SR do 21 rokov.

"Som rád, že viacerí hráči z nominácie majú za sebou zápasy v silnej európskej konfrontácii, či už sú to zo slovenských klubov Dominik Greif, Martin Šulek, Erik Jirka alebo Andrej Kadlec a nesmieme zabudnúť aj na Denisa Vavra z FC Kodaň. Sú vyťažení, majú zápasovú prax a ukazujú dostatočnú kvalitu. Verím, že ju dokážu preniesť aj do reprezentácie. Sme radi, že hráme v príprave proti silným Talianom, ale tešíme sa aj na kvalifikačný zápas na Islande," uviedol tréner SR "21" Adrián Guľa.

Mladým Slovákom patrí v tabuľke 2. skupiny kvalifikácie ME 2019 do 21 rokov druhé miesto za suverénnym Španielskom. Z tabuľky druhých tímov poputujú do baráže štyri najlepšie mužstvá z deviatich skupín. Slovenským mladíkom zostáva odohrať tieto tri zápasy: 11. septembra na Islande, 12. októbra doma proti Estónsku a 16. októbra v Severnom Írsku.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na medzištátny prípravný zápas proti Taliansku (6. septembra v Dunajskej Strede) a na duel proti Islandu (11. septembra v Reykjavíku) v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME 2019 tejto vekovej kategórie do Talianska:

Brankári: Marek Rodák (Rotherham United/Angl.), Adam Jakubech (Olympique Lille/Fr.), Dominik Greif (Slovan Bratislava)

Obrancovia: Andrej Kadlec (Spartak Trnava), Denis Vavro (FC Kodaň/Dán.), Martin Šulek (AS Trenčín), Richard Križan (FC Nitra), Adam Laczkó (Slovan Bratislava), Dávid Hancko (AC Fiorentina/Tal.), Michal Sipľak (Cracovia Krakov/Poľ.)

Stredopoliari: László Bénes (Borussia Mönchengladbach/Nem.), Filip Lesniak (Aalborg BK/Dán.), Milan Dimun (Cracovia Krakov/Poľ.), Miroslav Káčer (MŠK Žilina), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Jozef Urblík (Vysočina Jihlava/ČR), Andrej Fábry (FC Nitra), Nikolas Špalek (Brescia Calcio/Tal.), Erik Jirka (Spartak Trnava), Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk/Poľ.), Martin Košťál (Wisla Krakov/Poľ.)

Útočníci: Samuel Mráz (FC Empoli/Tal.), Tomáš Vestenický (FC Nitra), Róbert Boženík (MŠK Žilina)

Náhradníci:

Brankár: Martin Vantruba (Slavia Praha/ČR)

Obrancovia: Kristián Vallo (MŠK Žilina), Matej Čurma (MFK Ružomberok), Martin Bednár (MFK Zemplín Michalovce), Branislav Sluka (MŠK Žilina)

Stredopoliari: Matej Oravec (Spartak Trnava), Dalibor Takáč (MFK Ružomberok), Milan Kvocera (AS Trenčín)

Útočníci: Filip Balaj (MŠK Žilina), Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.)


Tagy: Slovensko Adrián Guľa

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA