Obrovská radosť v Bore: Sagan sa podriadil úspechu pre kolegu a vychválil tím!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bettiniphoto.net

ALFACAR – Víťazom horskej 4. etapy 73. ročníka cyklistických pretekov Okolo Španielska sa v andalúzskom pohorí Sierra de la Alfaguara stal Američan Ben King.

Jazdec tímu Dimension Data nedal v súboji dvojice na čele šancu Kazachovi Nikitovi Stalnovovi (Astana). Na treťom mieste skončil s odstupom trinástich sekúnd Francúz Pierre Rolland (EF Education First-Drapac p/b Cannondale).

Červený dres si udržal Poliak Michal Kwiatkowski (Sky). Trojnásobný slovenský majster sveta Peter Sagan v utorkovej etape Vélez-Málaga – Alfacar (161,4 km) o pódiové umiestnenie nebojoval. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe nakoniec prišiel do cieľa na 121. mieste s mankom vyše 18 minút.

"Dnes sme mali na Vuelte prvý dojazd do kopca a všetci sme pracovali pre Emanuela Buchmanna. Bol veľmi silný a poskočil už na druhé miesto celkového poradia, sedem sekúnd za Kwiatkowského. Dnes to bol skvelý tímový výkon," napísal Sagan pre oficiálnu tímovú stránku. Buchmann finišoval v etape deviaty.

Stredajšia 188,7 km dlhá piata etapa zavedie cyklistov z Granady do Roquetas de Mar. Na trase sa nachádzajú dve stúpania, z vrcholu druhého kopca Alto de Marchal to bude do cieľa už len 26,7 km.

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Emanuel Buchmann
  • Zdroj: TASR, SITA