Nabudený kouč Trenčína motivuje každého naokol: Zápas života, môžeme písať históriu

Trenčania Ashraf El Mahdioui (č.25) a Keston Julien
Trenčania Ashraf El Mahdioui (č.25) a Keston Julien

LARNAKA - Tréner futbalistov AS Trenčín Ricardo Moniz burcuje pred štvrtkovou odvetou play-off Európskej ligy v Larnake pre neho typickým spôsobom.

"Sme mladí, zdraví a hladní po úspechu. Cítime sebavedomie. Keď sme prežili odvetu v Rotterdame v predchádzajúcom kole, môžeme prežiť kdekoľvek," povedal 54-ročný holandský kouč Trenčanov na stredajšej tlačovej konferencii v Larnake.

Trenčania "doma" v Žiline uhrali s kvalitným cyperským súperom remízu 1:1. V odvete musia minimálne raz skórovať, ak chcú pomýšľať na historický postup do skupinovej fázy kontinentálneho pohára číslo dva. V strede obrany im však bude chýbať rovnako ako pred týždňom Angličan James Lawrence, ktorý čerstvo prestúpil do slávneho belgického klubu Anderlechtu Brusel. Pre žlté karty nebude môcť hrať ani Nigérijčan Abdul Zubairu. "Aké to bude bez Lowrencea? Je to také, aké to je. On sa tak rozhodol a nám nezostáva iné ako to rešpektovať," podotkol Moniz.

Na predzápasovej tlačovke zopakoval to, čo aj pred týždňom v Žiline. "Bude to akoby finále, rozhodujúci zápas nášho života, môžeme písať históriu. Verím, že to tak cítia aj všetci priaznivci slovenského futbalu. Teším sa na reklamu na futbal. Dúfam, že bude pre nás víťazná." Na otázku cyperských médií ako vidí postupové šance na oboch tímov, odpovedal stručne a jasne: "Je to päťdesiat na päťdesiat. Naša výhoda je mladosť a dravosť a súperova skúsenosti. Bude to pravé finále bojov o skupinovú fázu.*

Štvrtkový zápas v Larnake má výkop o 17.30 h SELČ (na Cypre je o hodinu viac, pozn.) a z pozície hlavného rozhodcu ho povedie Rus Sergej Karasiov.


Tagy: Ricardo Moniz AS Trenčín AEK Larnaka

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Radovan Stoklasa

DISKUSIA