Neuveriteľná noc pre Crvenu Zvezdu: Trnavský kat posunul Belehrad medzi elitu

Crvena Zvezda oslavuje postup do Ligy MajstrovCrvena Zvezda oslavuje postup do Ligy Majstrov Zdroj: crvenazvezdafk.com

BELEHRAD - Futbalisti Crvenej Zvezdy Belehrad si zahrajú v sezóne 2018/2019 skupinovú fázu Ligy majstrov. Súper Spartaka Trnava v 3. predkole najprestížnejšej klubovej súťaže o tom rozhodol po remíze 2:2 na pôde Red Bullu Salzburg v odvete play off.

Zápas sa pritom nevyvíjal pre srbský klub vôbec dobre. Po remíze 0:0 v prvom zápase boli šance vyrovnané, ale Izraelčan Munas Dabbur poslal v 45. minúte domáci tím do vedenia. Keď ten istý hráč premenil po troch minútach druhého dejstva pokutový kop, všetko nasvedčovalo tomu, že belehradská misia v LM sa skončí Potom si však zobral slovo útočník Ben Nabouhane, ktorý v rozpätí dvoch minút strelil dva góly do siete Salzburgu a remízu už hostia udržali až do konca. "Bola to neuveriteľná noc. Ukázali sme, že sa nikdy nevzdávame a som šťastný, že nám naša viera pomohla dosiahnuť takýto výsledok proti veľmi silnému tímu zo Salzburgu," uviedol Nabouhane, ktorý oba góly strelil po spolupráci s Milošom Degenekom: "Miloš perfektne prekabátil súperovho hráča a perfektne ma našiel. Ja som sa zameral na zakončenie. Je to jednoduché, keď tvoji spoluhráči pracujú takto tvrdo."

Útočník z malého afrického ostrovného štátu Komory sa razom stal hrdinom. Tréner CZ Vladan Milojevič mu mohol poďakovať aj po dvojzápase so Spartakom Trnava, pretože práve Nabouhane osvedčil kanonierske schopnosti aj v dueloch so slovenským majstrom. Na štadióne Rajka Mitiča prekonal Martina Chudého z penalty a čuch na góly osvedčil aj v odvete na štadióne Antona Malatinského.

Viac o téme: Crvena Zvezda