Na tento zápas Cibulková tak skoro nezabudne: Proti Kerberovej nemám čo stratiť

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

NEW YORK - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako dvadsiata deviata postúpila do 3. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). V štvrtkovom stretnutí 2. kola zdolala Chsieh Su-wej z Taiwanu za 202 minút 7:6 (3), 4:6:, 6:4. Slovenka sa v 3. kole stretne s víťazkou duelu Johanna Larssonová (Švéd.) - Angelique Kerberová (Nem.-4).

Cibulková označila štvrtkové víťazstvo nad Hsieh za jedno z najcennejších na grandslamových turnajoch. "Tento zápas si budem pamätať ešte veľmi dlho, budem dlho na neho spomínať. Boli to tri hodiny a 19 minút absolútneho naháňania po kurte v extrémne náročných podmienkach. Bolo to fyzicky mimoriadne ťažké, úroveň tenisu bola veľmi vysoká. Každú loptičku som si musela zaslúžiť. Párkrát mi napadlo, že už nevládzem a nemôžem dýchať, no ustála som to, Mám skvelý pocit z toho, že som dokázala vyhrať takýto duel. Som taká unavená, že ledva aj rozprávam," povedala v rozhovore.

Zverenka Mateja Liptáka si uvedomovala, že úspech môže sláviť iba odvážnou hrou. "Vedela som, že jediná šanca ako ju zdolať je uhrať si to sama. Musela som púšťať ruky a hrať také smery, aby som súperku vyhnala z kurtu. Často som zahrala aj 40 loptičiek a ona to vždy chytila. V prvom sete som si musela vymeniť tenisky, lebo sa mi začali tak šmýkať, že som na kurte nechávala mokré stopy. Teraz sa budem snažiť hlavne dobre zregenerovať, oddýchnuť si a pripraviť sa na ďalší náročný zápas proti Kerberovej, v ktorom nemám čo stratiť. Dôležité je, aby som bola fit a schopná podať taký kvalitný výkon ako dnes proti Hsieh."


Tagy: Dominika Cibulková Chsieh Su-wej

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Kevin Hagen

DISKUSIA