Mladé basketbalistky z Košíc bojujú o prvenstvo v súťaži Ukáž sa: Stačí, ak ich podporíte hlasovaním

"Aj my raz chceme byť Good Angels!" je heslo basketbalového klubu Young Angels Academy, ktoré od 01.09.2016 tvorí mládežnícku pyramídu ženského profesionálneho basketbalového klubu. Jeho farby reprezentuje 240 dievčenských basketbalových nádejí rozdelených do 12 družstiev. Tie sa v rámci národných šampionátov prihlásili do všetkých vekových kategórii.

Hráčky basketbalového klubu YOUNG ANGELS ACADEMY v sezóne 2016/2017 rozšírili zbierku „žlto-modrých“ trofejí v povestnej klubovej vitríne na 15 majstrovských, 9 pohárov za druhé miesta a 7 za bronzové priečky z národných šampionátov.

Basketbalový klub Young Angels Academy sa snaží usmerňovať rozvoj záujmov mládeže, vytvárať podmienky a možnosti na plnohodnotné trávenie voľného času. Snaží sa zlepšovať kondíciu mládeže, podporovať koncentráciu, tvorivosť tímovej spolupráce a zmysel pre fair play. Hlavným cieľom klubu je výchova budúcich slovenských reprezentantiek vo všetkých vekových kategóriách.

Mládežnícky šport na východnom Slovensku zápasí s nedostatkom financií, preto sa basketbalový klub rozhodol využiť možnosť prihlásiť sa do súťaže, ktorú ponúka Nadácia Slovenského olympijského výboru.

Nadácia Slovenského olympijského výboru spustila 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA!, ktorého cieľom je podporiť mladých talentovaných športovcov s prihliadnutím na ich športové výsledky a elimináciu sociálnych rozdielov. V rámci grantu nadácia prerozdelí na tento účel až 60 tisíc eur pre 12 individuálnych žiadateľov a 6 kolektívov. Do programu sa mohli zapojiť mladé športové talenty, alebo kolektívy vo veku od 12 do 18 rokov, ktoré vynikajú v niektorom športe, nachádzajú sa v nepriaznivej sociálnej situácií, alebo potrebujú finančnú podporu na rozvoj svojej športovej kariéry.

Podporiť ich môžete aj vy

Basketbalový klub Young Angels Academy sa v rámci kategórie kolektívov prebojoval až do finálovej šestky. O ďalšom vývoji rozhodujú ľudia prostredníctvom hlasovania cez facebook. Young Angels spolu so športovým klubom z Nových Zámkov sú najhorúcejšími kandidátmi na najvyššiu podporu z grantového programu. Mladé basketbalistky potrebujú každý váš hlas. Hlasovať môže tá istá osoba každý deň až do 31. augusta.

https://www.nadaciasov.sk/ukazsa/sportovec/young-angels-kosice

V prípade výhry by získanú dotáciu klub použil na materiálne zabezpečenie a na zabezpečenie nákladov súvisiacich s organizáciou a prípravou športových zápasov.


Tagy: Young Angels

Zdroj:
športky
Foto:
youngangels.sk

DISKUSIA