Štefan, ty si im nedal akúkoľvek nádej: Svitko rozvalcoval konkurenciu na gréckej rely!

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Facebook - Stefan Svitko Fanclub

ATÉNY - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko suverénnym spôsobom obhájil triumf na Serres Rely. Okrem víťazstva vo svojej triede Moto 3 si zopakoval aj prvenstvo v absolútnom poradí bez rozdielu tried.

Svitko zvíťazil vo všetkých siedmich súťažných dňoch gréckej rely. Pred v poradí druhým Holanďanom Pittensom triumfoval s viac než dvojminútovým náskokom. Okrem Svitka sa na podujatí predstavilo aj ďalších osem slovenských pretekárov. Do prvej desiatky v absolútnom poradí sa vošli dvaja z nich. Ján Zaťko skončil v triede veterán na druhom mieste, v triede Moto 4 (do 600 ccm) bol tretí a v celkovom poradí obsadil 9. miesto. Na celkovej 10. priečke skončil Vladimír Oboňa.