Šláger českej ligy v znamení šokujúceho výsledku: Slavia totálne strápnila Plzeň

Slavia Praha v derby zahanbila majstra z PlzneSlavia Praha v derby zahanbila majstra z Plzne Zdroj: SK Slavia Praha

PRAHA- Futbalisti Slavie Praha vyhrali v sobotnom šlágri 7. kola českej ligy nad úradujúcim majstrom Viktoriou Plzeň jednoznačne 4:0.

V drese "zošívaných" sa strelecky presadil slovenský krídelník Miroslav Stoch, keď v 40. minúte prekonal z jedenástky svojho krajana Matúša Kozáčika. Hostia hrali od 38. minúty bez vylúčeného kapitána Romana Hubníka.

Liberec remizoval s Baníkom Ostrava 0:0. Zlín vyhral nad 1. FK Příbram 3:0, Slovák Róbert Matejov bol na ihrisku počas celého stretnutia.

Česká liga - 7. kolo:
FC Slovan Liberec - FC Baník Ostrava 0:0
/F. Oršula nastúpil v 62. minúte, M. Koscelník (obaja Liberec) sedel na lavičke náhradníkov - brankár V. Budinský (Ostrava) do zápasu nezasiahol/

SFC Opava – FK Jablonec 2:0 (1:0)
Góly: 25. Kayamba, 61. Puškáč
/J. Považanec (Jablonec) hral od 68. minúty/

FC Fastav Zlín – 1.FK Příbram 3:0 (3:0)
Góly: 18. Poznar, 30. a 42. Beauguel
/R. Matejov (Zlín) odohral celý duel/

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:1 (0:0)
Góly: 50. Komličenko (z 11 m) - 78. Hošek
/M. Keresteš a Pauschek odohrali celý zápas, Ľ. Kamenár (všetci Mladá Boleslav) bol na striedačke/

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Góly: 3. a 90.+1 Souček, 40. STOCH (z 11 m), 72. Zmrhal, ČK: 38. Hubník (Plzeň)
/M. Stoch (Slavia) hral do 72. minúty - M. Kozáčik odchytal a P. Hrošovský (obaja Plzeň) odohral celý zápas/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha