Nečakaná medaila pre Slovensko: 18-ročnej tínedžerke ju prihralo počasie!

Soňa StanovskáSoňa Stanovská Zdroj: TASR - Michal Svítok

TACEN - Slovenská singlkanoistka Soňa Stanovská nečakane získala bronzovú medailu na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene (31. augusta - 2. septembra).

Organizátori podujatia zrušili nedeľňajší program pre nepriaznivé podmienky a povodne a podľa pravidiel kanoistiky tak zostanú platné výsledky z prvej kvalifikácie, ktorá sa uskutočnila v piatok. Stanovská v nej obsadila čistou jazdou tretiu pozíciu časom 111,15 s. Lepšie výkony predviedli iba Austrálčanky víťazka Jessica Foxová (103,23 s) a Rosalyn Lawrencová 108,38 s. Na facebooku o tom informovala Slovenská kanoistika.

"Zmenilo sa počasie, náhle začala stúpať voda. V nedeľu sa očakáva ešte o 150 kubíkov vody viac, preto museli preteky zrušiť. Zapršalo, príroda sa tak rozhodla," vysvetlil vedúci výpravy SR v Tacene Lukáš Giertl. "Prídeme o jeden deň tréningu na vode, v nedeľu večer zrejme vyrazíme do dejiska najbližších pretekov Seu d´Urgell a v pondelok ráno tam prídeme," dodal Giertl.

Stanovská sa ako 18-ročná dočkala prvej medaily v pretekoch Svetového pohára, aj keď sa nerozhodlo na vode priamo vo finále, ale už v kvalifikácii. Doteraz bola rodáčka z Dolného Kubína najvyššie v tomto roku na SP v Krakove na 5. priečke.

"Už na porade pred začiatkom pretekov nám povedali, že na nedeľu hlásia veľkú vodu. Vidíme, že už aj prišla a zajtra má byť dokonca dvojnásobná. Spomenuli už teda dopredu možnosť, že v nedeľu sa možno nebude jazdiť finále či aj semifinále. Aj preto som sa pripravila čo najlepšie už na piatkovú kvalifikáciu. Verila som si, aj skok mi vyšiel v každej jazde. Zvyšok trate som už mala ´napozeraný´, lebo som jazdila predtým aj kajak. Bronz má obrovskú cenu, čas aj jazda sú zaslúžené a stačilo to na medailu," skonštatovala Soňa Stanovská.

C1 ženy: 1. Jessica Foxová (Aus.) 103,23 s (0), 2. Rosalyn Lawrencová 108,38 (0), 3. Soňa Stanovská (SR) 111,15 (0),... 11. Simona Glejteková 125,32 (4),... 19. Monika Škáchová (obe SR) 139,20 (4).

Poradie vo Svetovom pohári (po 4 z 5 pretekov): 1. Jessica Foxová (Aus.) 240 bodov, 2. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 174, 3. Tereza Fišerová (ČR) 144,... 5. Soňa Stanovská 139,... 11. Monika Škáchová (obe SR) 109

Viac o téme: Soňa Stanovská
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články