Skvelý Varga vybojoval v trape striebro aj olympijskú účasť: Pre mňa má cenu zlata!

Slovenský reprezentant Erik VargaSlovenský reprezentant Erik Varga Zdroj: FOTO TASR - Michal Svítok

Slovenský reprezentant v športovej streľbe Erik Varga získal striebornú medailu v trape mužov na MS v Čchangwone v Kórejskej republike. Druhým miestom si zároveň vybojoval miestenku na OH 2020 do Tokia.

Titul majstra sveta si vystrieľal Španiel Alberto Fernandez, ktorý vyrovnal svetový rekord, keď vo finále trafil 48 terčov z 50. Tretí skončil Abdulrahman Al Faihan z Kuvajtu.

Na 52. svetovom šampionáte zaostal 42-ročný Slovák za Fernandezom iba o jeden presný výstrel. Varga pridal k dvom titulom majstra sveta z rokov 2014 a 2015 striebro z Čchangwonu 2018. K ašpirantom na medailu patril už po kvalifikácii, z ktorej postúpil z druhého miesta.

"Pre mňa bolo prvoradé získať miestenku na olympijské hry. Podarilo sa mi to hneď na prvý pokus, takže táto medaila má pre mňa v podstate cenu zlata. Dokázal som, že stále patrím do svetovej špičky," povedal Varga pre RTVS.

Ďalší dvaja Slováci sa v šesťčlennom finále nepredstavili. Marián Kovačócy skončil celkovo dvadsiaty, Michal Slamka obsadil 85. priečku.

výsledky MS:

trap - muži: 1. Alberto Fernandez (Šp.) 48, 2. Erik VARGA (SR) 47, 3. Abdulrahman Al Faihan (Kuv.) 32, 4. James Willett (Aus.) 28, 5. Mauro De Filippis (Tal.) 23, 6. Walton Eller (USA) 17, ... v kvalifikácii: 20. Marián KOVAČÓCY, 85. Michal SLAMKA

Viac o téme: Erik Varga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: FOTO TASR - Michal Svítok
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články