Futbalové Česko ranila tragická smrť: Zomrel exhráč Bohemiansu a svokor Karolíny Plíškovej

Václav HrdličkaVáclav Hrdlička Zdroj: bohemians.cz

PRAHA - Futbalové Česko smúti. Po ťažkej chorobe vo veku 56 rokov zomrel bývalý hráč Bohemians Praha Václav Hrdlička. Smútok doľahol aj na záverečný grandslam tenisovej sezóny US Open, pretože bývalý futbalista bol aj otcom športového komentátora a manažéra Michala Hrdličku, ktorý je zároveň manželom Karolíny Plíškovej. Tá na US Open zatiaľ nestratila ani jediný set a v utorok ju čaká štvrťfinálovy boj so Serenou Williamsovou.

O smrti uznávaného českého športovca a bývalého futbalistu pražského Bohemiansu informuje český denník Blesk. V zelenobielom drese nastúpil Václav Hrdlička v 27 zápasoch, v ktorých strelil dva góly. V druhej lige potom hral za Železárny Třinec a Armu Ústí nad Labem.

Okolo futbalu sa ale točil stále a ešte vo svojich 50 rokoch nastupoval za tím Libuše, ktorému šéfoval. Bol aj hráčom starej gardy pražskej Slavie. V prostredi športu sa presadili aj jeho dvaja synovia. Starší Tomáš má cez 150 ligových štartov a tiež vyhral titul majstra Európy hráčov do 21 rokov, patril do tímu, kde hrali aj české legendy ako Petr Čech či Milan Baroš. Mladší Michal je športovým komentátorom a dnes už aj manažérom a manželom Karolíny Plíškovej. 

Viac o téme: Karolina Plíšková Václav Hrdlička Michal Hrdlička
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: bohemians.cz
  • Zdroj: športky

Súvisiace články