VIDEO Skvelý Sagan na Vuelte už lídrom bodovačky: V závere som zo seba vydal všetko

Peter Sagan je už na Vuelte lídrom bodovacej súťažePeter Sagan je už na Vuelte lídrom bodovacej súťaže Zdroj: Bettini Photo

FERMOSELLE - Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval druhý v 10. etape 73. ročníka Vuelty a trojnásobný majster sveta sa tak už dostal do čela bodovacej súťaže. Jazdca stajne Bora-Hansgrohe zdolal na 177 km dlhej trati zo Salamanky do Fermoselle v záverečnom špurte iba Talian Elia Viviani (Quick-Step). Na treťom mieste skončil Vivianiho krajan Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

"Dnešná etapa bola relatívne pokojná a podľa očakávania rozhodoval veľmi rýchly finiš. Chalani v tíme pracovali veľmi dobre, na poslednom stúpaní približne 30 kilometrov pred cieľom sa na čele pelotónu pokúsili o únik. V závere som zo seba vydal všetko a skončil druhý, podarilo sa mi tým získať zelený dres. Veľmi ma to teší a teraz sa ho pokúsim udržať čo najdlhšie," zhodnotil Peter Sagan utorkovú 10. etapu na oficiálnom webe zoskupenia Bora-Hansgrohe.

Sagan si v desiatej etape vybojoval po tretí raz v tohtoročnej Vuelte druhé miesto. Na čele celkového poradia zostal Brit Simon Yates z tímu Mitchelton-Scott-Mannschaft, červený dres lídra s jednosekundovým náskokom uhájil pred Španielom Alejandrom Valverdem z Movistaru.

V stredu nasleduje 11. etapa z Mombuey do Ribeira Sacra. Luintra (207,8 km) so stredohorským profilom a štyrmi vrchárskymi prémiami druhej a tretej kategórie.

Viac o téme: Peter Sagan Elia Viviani Vuelta a Espaňa
  • Zdroj: športky, SITA, TASR