Slovenky sa konečne dočkali: Kapitánka Škorvánková rozhodla posledný kvalifikačný zápas MS

Slovenky sa dočkali víťazstvaSlovenky sa dočkali víťazstva Zdroj: futbalsfz.sk

PORTADOWN - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorok v ich záverečnom kvalifikačnom zápase MS v Severnom Írsku nad domácimi hráčkami 1:0. O triumfe výberu trénera Petra Kopúňa rozhodla v prvom polčase kapitánka Dominika Škorvánková z Bayernu Mníchov.

Pre Slovenky to bolo prvé víťazstvo v skupine. Na konte v 3. kvalifikačnej skupine majú okrem tohto víťazstva sedem prehier. So Severnými Írkami doma prehrali 1:3.

Hráčky Nórska postúpili na MS 2019 do Francúzska, keď v utorok v rozhodujúcom súboji v Oslo zdolali majsterky Európy Holanďanky 2:1. O dva body tak vyhrali 3. skupinu, Holanďanky zabojujú o účasť na finálovom turnaji vo Francúzsku v play off.

3. skupina:

Severné Írsko - Slovensko 0:1 (0:1)
Gól: 36. Škorvánková, ŽK: Simpsonová, Foyová - Korenčiová, Šurnovská, rozhodovala: Pesuová (Rum.)

zostava SR: Korenčiová - Zdechovanová, Fischerová, Haršanyová, Vojteková - Škorvánková, Bíróová, Šušolová - Hmírová, Šurnovská (90.+2 Havranová) - Bartovičová

Peter Kopúň (tréner SR): "Musím povedať, že sme odohrali veľmi ťažký zápas. Hral sa fyzicky náročný futbal, domáce predviedli klasický britský výkon s dlhými nakopávanými loptami, osobnými súbojmi a štandardnými situáciami. Naša túžba vyhrať bola veľká, čo bolo cítiť v úvode stretnutia, kedy sme mali problém dostať sa do útočnej zóny. Chceli sme hrať futbal, ale za tri dni od zápasu s Nórkami sme museli zmeniť celý koncept hry. Rozbehli sme sa po góle Škorvánkovej. Padol tak, ako sme si predstavovali. Ukázali sme, že vieme hrať to, čo chceme. Druhý polčas bol veľmi náročný a veľmi behavý. Domáce pridali na tempe, zjednodušili svoju hru a hrali vysoko. Chceli sme to využívať na protiútoky. Súperky boli odhodlané duel zvrátiť, ale náš výkon bol oduševnený. Gratulujem dievčatám, že naplnili svoju túžbu. Dúfam, že tento víťazný koniec bude začiatkom novej kvalifikácie, ktorá, verím, že bude úspešnejšia."

Nórsko - Holandsko 2:1 (2:1)
Góly: 5. Engenová, 6. Herlovsenová - 31. Miedemaová