Ďurica oficiálne hráčom Dukly Praha: Volanie o pomoc, treba vylepšiť žalostnú obranu!

Ján Ďurica
Ján Ďurica

PRAHA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica podpísal v stredu s Duklou Praha zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny. Do aktuálne posledného tímu tabuľky českej ligy prišiel ako voľný hráč.

"Verím, že spoločnými silami sa odrazíme z dna," uviedol pre klubový web. "Uplynulé dva roky som strávil v Turecku a po ukončení zmluvy som ešte chcel hrať futbal. Majiteľ Dukly prejavil záujem, som rád, že som tu. Viem, že sa Dukla nenachádza v dobrej situácii, ale prišiel som jej pomôcť," povedal Ďurica, ktorý v stredu predpoludním absolvoval v Prahe zdravotné testy.

Tridsaťšesťročný stopér naposledy pôsobil v tureckom Trabzonspore, v uplynulej sezóne v jeho drese odohral 18 zápasov. Predtým hrával aj za Dunajskú Stredu, Artmediu Petržalka, Saturn Moskovská oblasť, Lokomotiv Moskva a bol aj na polročnom hosťovaní v Hannoveri.

"Prichádza veľmi dobrý hráč, ktorý by mohol svojimi skúsenosťami a kvalitou pomôcť aj mladším. Myslím si, že naši mladíci sú šikovní a snažia sa, ale že vedľa seba ešte potrebujú skúseného ťahúňa. Verím, že ním Ján bude," vyhlásil majiteľ Dukly Petr Paukner.

S národným tímom sa Ďurica predstavil na MS 2010 v JAR i na EURO 2016 vo Francúzsku, celkovo odohral za Slovensko 91 zápasov a zaznamenal štyri góly. Reprezentačnú kariéru ukončil vlani v novembri po prípravnom zápase s Nórskom. Dukla Praha v novom ročníku českej najvyššej súťaže nezískala v siedmich kolách ani bod.


Tagy: Ján Ďurica Dukla Praha

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Lukáš Grinaj

DISKUSIA