Omsk ulovil poriadne veľkú rybu: V NHL odohral cez 500 zápasov!

Cody Franson
Cody Franson

OMSK - Kanadský hokejový obranca Cody Franson podpísal kontrakt na dve sezóny s Avangardom Omsk, ktorý je súčasťou Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Tridsaťjedenročný bek zamieril do Európy druhýkrát v kariére, v minulosti krátko hrával aj za švédsky Brynäs počas výluky v zámorí. Informoval o tom oficiálny web ruského klubu.

"Dlho sme hľadali obrancu, ktorý nám pomôže v presilovkách a má tvrdú strelu. Je dostatočne skúsený, odohral v NHL viac ako 500 zápasov a môže nám pomôcť pri organizácii hry aj v obrannom pásme. Myslím si, že jeho príchod ocenia mnohí fanúšikovia. Je disciplinovaný, disponuje veľkým fyzickým fondom a má výborné herné myslenie. Do systému trénera Hartleyho sa bude výborne hodiť," povedal prezident Avangardu Omsk Maxim Sušinskij.

Tridsaťjedenročný Franson odohral v NHL dovedna 578 zápasov v dresoch štyroch klubov. Začínal v Nashville Predators a postupne prešiel cez Toronto Maple Leafs a Buffalo Sabres až do Chicaga Blackhawks. V organizácii "Čiernych jastrabov" strávil aj uplynulý ročník. V 23 dueloch za prvý tím dosiahol 7 bodov (1+6), oveľa úspešnejší bol na farme v Rockforde Ice Hogs v AHL, kde odohral 50 zápasov so ziskom 41 bodov (15+26).


Tagy: Avangard Omsk Cody Franson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com

DISKUSIA