VIDEO Úspešná premiéra Luisa Enriqueho: Španielsko predviedlo obrat v šlágri gigantov

Harry Kane a Sergio Ramos v súboji o loptuHarry Kane a Sergio Ramos v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP - Frank Augstein

LONDÝN - Futbalisti Španielska zvíťazili v šlágri sobotňajšieho programu Ligy národov UEFA 2018/2019 na pôde Anglicka 2:1. Tréner Luis Enrique tak zaznamenal úspešnú premiéru na lavičke "La Furia Roja".

Albión sa v dueli 4. skupiny A-divízie v londýnskom Wembley ujal vedenia zásluhou Markusa Rashforda, no Španieli o dve minúty vyrovnali po presnom zásahu Saula Nigueza a vďaka Rodrigovi ešte do prestávky strhli vedenie na svoju stranu. Duel poznačilo vážnejšie zranenie domáceho obrancu Lukea Shawa, ktorý po súboji s Danim Carvajalom zostal ležať na trávniku a niekoľko minút ho ošetrovali. Z ihriska ho vyniesli na nosidlách.