VIDEO Škóti na túto potupu tak ľahko nezabudnú: Krutá facka, akú nezažili viac ako 40 rokov!

Eden Hazard bol opäť jednou z najväčších hviezd Belgicka
Eden Hazard bol opäť jednou z najväčších hviezd Belgicka

GLASGOW - Škótski futbalisti utrpeli v piatok ich najhoršiu domácu prehru od roku 1973. V glasgowskom Hampden Parku ich v prípravnom zápase "prefackali" Belgičania, ktorí vyhrali 4:0. Dva góly bronzového tímu z MS 2018 v Rusku strelil Michy Batshuayi, po jednom zaznamenali Romelu Lukaku a Eden Hazard.

Tréner Škótov Alex McLeish utrpel štvrtú prehru z jeho piatich súbojov na poste. Po prvom polčase "červení diabli" viedli 1:0, v druhom prišiel domáci kolaps. V 46. minúte zvýšil Eden Hazard a do 60. minúty kapitulovali Škóti ešte dvakrát, keď sa presadil Michy Batshuayi. To je ich najhoršia domáca prehra od roku 1973, keď im debakel 0:5 uštedril rival z Anglicka. Najbližšie sa Škóti v ich prvom zápase v Lige národov 2018/2019 v C-divízii stretnú v pondelok v Glasgowe s Albánskom, ktoré do novej súťaže vstúpilo domácou výhrou 1:0 nad Izraelom. Pod McLeishom vyhrali Škóti len nad Maďarskom, proti Kostarike, Peru, Mexiku a teraz Belgicku ani neskórovali.

"Belgicko bola najlepšia voľba na prípravný zápas. Urobili sme ľahké chyby pri gólov, ale keď niekto chce niekoho kritizovať, nech kritizuje mňa, pretože som hráčom hovoril, aby loptu prihrávali a nie sa jej rýchlo zbavovali. Hráčov netreba zatracovať. Musia sa ale veľmi rýchlo poučiť z chýb. Sú mladí a teraz čelili svetovým superhviezdam, ktoré už dlhšie hrajú spolu. Proti semifinalistovi MS sme ale viackrát dokázali nebezpečne zahroziť, hoci dobre vieme, že nie sme na ich úrovni. Góly sme im darovali," citovala BBC trénera Škótov.

Extratriedu opäť ukázal Eden Hazard, ktorý má fantastickú bilanciu v národnom drese. V uplynulých 26 zápasoch v najcennejšom drese bol priamo zainteresovaný v 27 góloch, z ktorých 13 dal, resp. na 14 prihral "Alex McLeish pracuje na novom projekte a to si žiada trpezlivosť. Mohli ste vidieť, že jeho hráči sú mladí, energickí a dynamickí a majú aj technické zdatnosti. To všetko sú pozitívne znaky. V prvom polčase sme mali problémy aj my," zhodnotil duel tréner Belgicka Roberto Martinez.


Tagy: Belgicko Škótsko Hampden Park

Zdroj:
TASR
Foto:
scottishfa.co.uk; Video: Youtube

DISKUSIA