Najúspešnejšia hviezda turnaja chýbať nebude: Londýnska istota aj pre Federera s Djokovičom

Roger Federer
Roger Federer

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič a Švajčiar Roger Fereder si v predstihu zabezpečili právo štartu vo dvojhre na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals na tvrdom povrchu v hale O2 Arena v Londýne. Informáciu priniesla internetová stránka ATP.

Podujatie sa uskutoční 11. - 18. novembra a zahrá si na ňom osem najlepších deblových párov aj singlistov. Djokovič a Federer patria k historicky najúspešnejším tenistom na tomto podujatí. Pridali sa tak k Španielovi Rafaelovi Nadalovi, ktorý sa kvalifikoval už skôr.

Tridsaťjedenročný Djokovič sa na koncosezónnom výberovom šampionáte predstaví jedenástykrát, triumfoval v rokoch 2008, 2012, 2013, 2014 a 2015. Vo finále neuspel iba v roku 2016, zdolal ho pri svojom jedinom triumfe na ATP Finals Brit Andy Murray. Predvlaňajšie finále bolo zároveň aj súbojom o post koncoročnej svetovej jednotky.

Tridsaťsedemročný Federer je najúspešnejším tenistom v histórii turnaja. Tento rok ho čaká už šestnásta účasť. Trofej dvíhal nad hlavu v rokoch 2003, 2004, 2006, 2007, 2010 a 2011. Na konte má aj štyri neúspešné finálové stretnutia.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Nitto ATP Finals

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Jason DeCrow

DISKUSIA