Hokejový Slovan si sype popol na hlavu: Katastrofálny záver, potrebovali by sme ešte asi mesiac!

Vladimír Országh na lavičke HC Slovan BratislavaVladimír Országh na lavičke HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj v štvrtom súťažnom zápase sezóny 2018/2019 Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Zverenci trénera Vladimíra Országha nestačili v nedeľňajšom domácom stretnutí na Lokomotiv Jaroslavľ, ktorému podľahli 1:4. "Belasí" majú po štyroch zápasoch aktuálneho ročníka na konte jeden bod, ktorý získali v štvrtkovom meraní síl v Jekaterinburgu, kde podľahli domácemu Avtomobilistu 2:3 po predĺžení.

Skóre stretnutia proti Jaroslavľu otvoril v 11. min útočník hostí Jegor Averin. V 29. min pridal Lokomotiv aj druhý gól, presný zásah Danila Jurtajkina však neuznal videorozhodca. „Belasí“ dokázali vyrovnať v 34. min, kedy sa presadil kapitán Michal Sersen. Hostia rozhodli o triumfe tromi gólmi v poslednej časti hry, presadili sa Andrej Loktionov, Grigorij Denisenko a Brandon Kozun.

Tréner Slovana Vladimír Országh si po zápase nedával servítku pred ústa a "doprial" svojim zverencom poriadnu kritiku: "Narazili sme na veľmi dobrého a kompaktného súpera. Až na pár svetlých momentov sme celý zápas ťahali za kratší koniec. Nad vodou nás držal brankár Marek Čiliak, ktorý podal veľmi dobrý výkon. V tretej tretine sme úplne odišli, prehrávali sme každý súboj, z čoho vznikali prečíslenia. Na súpera sme nestačili korčuliarsky, fyzicky a preto to bola zaslúžená výhra súpera. Potrebovali by sme ešte asi mesiac, aby sme zlepšili niektoré veci."

"Bol to dobrý súper, hrali výborne v hre 5 na 5 aj v oslabeniach, robili minimum chýb. V závere sme ešte chceli niečo skúsiť, no stratili sme puk a bol z toho gól. V tých presilovkách sa nevieme poriadne presadiť. Vieme, kde nás tlačí topánka, musíme popracovať na viacerých veciach a krok po kroku to zlepšovať." uznal kvality súpera kapitán a strelec jediného gólu belasých Michal Sersen.

Veľmi kritický k výkonu belasých v závere stretnutia bol aj brankár Slovana Marek Čiliak: "Síce to bol silný súper, ale ten záver bol katastrofálny. Musíme sa z toho poučiť. Musíme už začať niečo robiť s presilovkami a oslabeniami."

Oslavujúci Jegor Averin a Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/Martin Medňanský

"V druhej tretine sme dali gól a mali sme veľa šancí. Rozhodlo to, že sa nám ich nepodarilo využiť, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch. Dnes nám úplne nevyšli ani presilové hry, musíme si na nich dať viac záležať a naďalej na tom pracovať." uviedol Rudolf Červený.

Slovan sa v nasledujúcom stretnutí predstaví opäť doma, v utorok o 18.30 h privíta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Severstaľ Čerepovec.

Viac o téme: Vladimír Országh Lokomotiv Jaroslavľ HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: SITA, TASR, športky