Náhrada za Tatara zaskočila fanúšikov: Ešte len prišiel do Vegas a hneď toto?

Max Pacioretty
Max Pacioretty

LAS VEGAS - Klub zámorskej NHL Vegas Golden Knights sa dohodol s americkým útočníkom Maxom Paciorettym na predĺžení zmluvy do konca sezóny 2022/2023. Stalo sa tak len deň po jeho príchode z Montrealu Canadiens, kde plnil úlohu kapitána tímu. V kanadskom klubu však už nechcel rokovať o novom kontrakte.

Skúsený krídelník bude v nasledujúcej sezóne poberať 4,5 milióna amerických dolárov z končiacej sa zmluvy. Nová dohoda na štyri roky v hodnote 28 miliónov vstúpi do platnosti od ročníka 2019/2020 a bude aktuálna do sezóny 2022/2023. "Dokáže dávať góly, je produktívny, prinesie do našej hry rýchlosť, má dobré fyzické parametre a presne sedí do nášho klubu," povedal o Paciorettym generálny manažér Vegas Golden Knights George McPhee.

Dvadsaťdeväťročný krídelník debutoval v NHL počas edície 2008/2009 a odvtedy bol súčasťou iba organizácie Montreal Canadiens. V kanadskom tíme hrával spolu desať sezón a v ostatných troch nosil na hrudi kapitánske "céčko". Do kádra Vegas putoval v rámci výmeny za slovenského útočníka Tomáša Tatara a mladého kanadského centra Nicka Suzukiho.


Tagy: Max Pacioretty Vegas Golden Knights George McPhee

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA