Rakitič vzdal hold Messimu, ale uprednostnil Modriča: Toto bol jeho rok a vie to aj Leo

Ivan Rakitič a Luka Modrič
Ivan Rakitič a Luka Modrič

ELCHE - Argentínsky futbalista Lionel Messi chýba v trojčlennej finálovej nominácii na hráča roka podľa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), čo sa mu stalo prvýkrát od roku 2006. O prestížne ocenenie zabojujú Portugalčan Cristiano Ronaldo, Egypťan Mohamed Salah a Chorvát Luka Modrič. Práve posledný menovaný nedávno ovládol hlasovanie o najlepšieho hráča podľa Európskej futbalovej únie (UEFA), keď zdolal rovnakých súperov.

Tridsaťtriročný rodák zo Zadaru pomohol v predchádzajúcej sezóne Realu Madrid k zisku tretieho prvenstva za sebou v Lige majstrov a chorvátsku reprezentáciu doviedol na svetovom šampionáte v Rusku prvýkrát v histórii krajiny do finále. Podľa Ivana Rakitiča, člena chorvátskeho národného tímu a stredopoliara FC Barcelona, je preto Modrič hlavným kandidátom na zisk ďalšej individuálnej trofeje.

"Vo všeobecnosti je pre mňa aktuálne najlepším hráčom sveta a možno aj celej histórie Messi. Je to jednoduché. Ak sa to opýtate desiatich chlapcov, deviati povedia to isté, čo ja. Myslím si však, že toto bol rok Luku Modriča. Leo aj ostatní ľudia vedia, že si toto ocenenie zaslúži," povedal Rakitič novinárom pred utorkovým duelom chorvátskej reprezentácie so Španielskom na trávniku v Elche.

"Ak dostal cenu pre najlepšieho futbalistu v Európe, tak neviem, čo by mal urobiť, aby sa stal aj najlepším na svete, pretože to už urobil. Nepotrebujem mu ako dobrému kamarátovi pomáhať, všetko zvládol sám bez pomoci ostatných. Pre mňa je preto jasné, že bude víťazom," cituje 30-ročného záložníka portál Goal.com.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Luka Modrič

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
Instagram.com - Ivan Rakitič

DISKUSIA