Hokejoví fanúšikovia, zbystrite pozornosť! Vstupenky už idú do predaja, toľkoto zaplatíte na Slovákov

Slovenskí fanúšikoviaSlovenskí fanúšikovia Zdroj: Športky/Ján Zemiar

BRATISLAVA - Vstupenky na budúcoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji na Slovensku si fanúšikovia budú môcť kúpiť od stredy 19. septembra od 9.19 h. Na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave o tom informovali zástupcovia organizačného výboru šampionátu. Okrem hlavného mesta SR budú turnaj od 10. do 26. mája 2019 hostiť aj Košice. Známe sú už aj ceny lístkov a harmonogram ich predaja.

Najdôležitejšou informáciou je, že najlacnejšiu vstupenku na súboje tímu SR bude možné získať za 60 eur, o niekoľko eur lacnejšie vyjde alternatíva so zakúpením balíčka na všetky súboje Slovákov v základnej A-skupine v Košiciach - účasť na 7 stretnutiach vyjde na 380 eur (balíček Follow YourTeam, pozn.). Najlacnejší lístok na MS 2019 bude stáť 10 eur a pôjde o lístok na súboj Francúzsko - Veľká Británia v Košiciach a meranie síl Rakúska s Talianskom v bratislavskej B-skupine.

"Pri tvorbe cien vstupeniek sme museli zohľadniť viacero faktorov, vrátane nákladov, ktoré budeme mať s usporiadaním blížiaceho sa veľkého hokejového sviatku. Prvoradým kritériom pre nás bolo nastavenie cien prijateľných pre široké vrstvy fanúšikov. Snažili sme sa neprekročiť cenovú hladinu, ktorú v našom regióne nastavilo susedné Česko pri organizácii šampionátu v roku 2015. Práve tá sa v konečnom dôsledku ukázala ako úspešná. Zostáva len veriť, že si ľudia nájdu cestu na štadióny," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Zľava marketingový manažér 2019 Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Dano Veselský

Od 19. 9. 2018 bude možné kúpiť si rôzne balíčky vstupeniek vrátane denných lístkov na súboje základnej skupiny. V decembri 2018 organizátori spustia predaj denných lístkov na vyraďovaciu fázu a od februára 2019 sa v predaji ocitnú vstupenky na jednotlivé stretnutia.

Vstupenka na jeden zápas v základnej skupine bude v dvoch cenových kategóriách - od 20 do 75 eur pre 1. kategóriu a od 10 do 60 eur pre 2. kategóriu. Súboje základnej A-skupiny budú hostiť Košice, zápasy B-skupiny sa uskutočnia v Bratislave. Vyraďovacie stretnutia sa uskutočnia v Bratislave s výnimkou dvoch štvrťfinálových duelov. V play-off sa cena za vstupenku na jednotlivé súboje bude pohybovať od 70 eur (všetky štvrťfinále, II. kategória) až po 350 eur (finále, I. kategória).

Permanentka na všetkých 34 zápasov bude k dispozícii za 2050 alebo 1590 eur, dovedna 30 duelov v Košiciach za 1355 alebo 1015 eur, všetko v závislosti od kategórie. Vstupenky bude možné kúpiť si osobne v predajniach siete Ticketportal, na internete na oficiálnych weboch šampionátu či SZĽH. "V úvodnej časti pôjde do predaja 30% lístkov. Predpokladáme, že zápasy slovenskej reprezentácie i ďalších divácky atraktívnych tímov budú veľmi rýchlo vypredané, a to možno už v nasledujúcich týždňoch či mesiacoch. Fanúšikom preto odporúčame, aby nečakali na február, kedy sa budú predávať samostatné lístky na jednotlivé zápasy, ale vstupenky si zabezpečili čím skôr. Môže sa totiž stať, že na budúci rok sa k nim už nemusia dostať," prezradil šéf SZĽH Martin Kohút.

Prezident Slovenského zväzu ľadového Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/Dano Veselský

Do predaja pôjde celkovo 75 percent objemu z kapacity oboch hál na MS 2019. Pre Bratislavu bude kapacita na šampionát 9774 miest a pre Košice 8165 miest. "Žiaľ, s kapacitou štadiónov nič neurobíme. Do predaja pôjde minimálne 430-tisíc vstupeniek. Snažíme sa rokovať s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF), aby nám ešte uvoľnili vstupenky zo svojej kapacity. Blížiaci šampionát sa určite nezaradí medzi najnavštevovanejšie majstrovstvá sveta v histórii, ale veríme, že v súvislosti s obsadenosťou miest v hľadisku sa nám podarí obe arény naplniť čo najviac," dodal prezident SZĽH. Dôležitý je fakt, že jeden záujemca si bude môcť kúpiť maximálne 4 kusy z jedného typu vstupeniek. Organizátori MS nezabudli ani na imobilných fanúšikov hokeja, pre vozíčkarov bude v Bratislave pripravených 10 miest a v Košiciach 19 miest.

Detaily a podmienky budú uvedené na weboch šampionátu a SZĽH.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Slovensko MS 2019
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky/Ján Zemiar
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články