Takéto vyhlásenia sa veľmi dobre počúvajú: Hudáček nás zachránil!

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: facebook - Július Hudáček

PODOĽSK - V novom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy s výnimkou hráčov Slovana Bratislava účinkujú iba traja Slováci a dvaja z nich sa postavili v pondelok proti sebe v Podoľsku. Domáci útočník Marek Hrivík síce raz prekonal brankára hostí Júliusa Hudáčka a pridal aj asistenciu, napriek tomu sa na konci zápasu tešil gólman Spartaka Moskva.

Hudáček vo svojej premiére v tomto moskovskom tíme zneškodnil 33 z 35 striel, ktoré na neho smerovali, a s úspešnosťou zásahov 94,3 % bol jedným zo strojcov víťazstva hostí. Najmä jeho zásluhou sa v tretej tretine za stavu 2:2 ubránili mohutnému tlaku domácich a na konci rozhodujúcim spôsobom udreli. O triumfe Moskovčanov 3:2 rozhodol 46 sekúnd pred naplnením 60 minút Nikita Filatov.

"V tretej tretine sme nechali domácim útočníkom prílišnú voľnosť, stiahli sme sa dozadu, ale Hudáček nás zachránil. Za stavu 2:2 predviedol skvelý zákrok pri nájazde súperovho hráča a presne to od neho očakávame," uviedol tréner Spartaka Moskva Vadim Jepančincev po stretnutí, citoval ho aj web championat.com.

Július Hudáček sa v uplynulej sezóne prezentoval dobrými výkonmi v inom tíme KHL Severstaľ Čerepovec. Odchytal tam v základnej časti 48 stretnutí, 23 víťazných, s priemerom 2,24 inkasovaného gólu na zápas a 92-percentnou úspešnosťou zákrokov. Kvalitnými výkonmi sa výrazne zaslúžil o to, že Čerepovec po prvý raz od roku 2013 postúpil do play-off. Aj na základe výkonov v Čerepovci sa starší z bratov Hudáčkovcov dohodol na ročnom kontrakte v Spartaku Moskva.

Viac o téme: Spartak Moskva Július Hudáček Marek Hrivík Viťaz Podoľsk