Famózny Neymar čaroval v drese Brazílie: Útočník PSG mal prsty v štyroch z piatich gólov

Brazílsky útočník Neymar (vpravo) a Roberto Dominguez zo SalvadoraBrazílsky útočník Neymar (vpravo) a Roberto Dominguez zo Salvadora Zdroj: TASR/AP Photo/Patrick Semansky

LANDOVER - Brazílska futbalová reprezentácia zakončila septembrový zraz v Spojených štátoch amerických víťazstvom nad národným tímom Salvádoru. Päťnásobní majstri sveta zdolali stredoamerického súpera jasne 5:0 a nadviazali na minulotýždňový triumf 2:0 proti USA. V úvodných dvoch dueloch po vypadnutí zo svetového šampionátu v Rusku nastrieľali sedem gólov a neinkasovali ani jeden.

"Selecao" dominovalo proti Salvádoru vo všetkých herných činnostiach a súpera nepustilo k jedinej strele do priestoru bránky. Favorita poslal do vedenia už po štyroch minútach Neymar z pokutového kopu a do prestávky pridali Brazílčania ďalšie dva presné zásahy. Strelec úvodného gólu najskôr našiel Richarlisona a následne jeho prácu zužitkoval Coutinho. Po zmene strán skóroval opäť Richarlison a definitívnu bodku za zápasom dal v poslednej minúte riadneho hracieho času obranca Marquinhos, ktorý využil presný center Neymara od rohovej zástavky.

Neymar oslavuje gól Brazílie Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP Photo/Patrick Semansky

"Vieme, ako sme trpeli po vypadnutí z majstrovstiev sveta, najmä ja sám som to niesol ťažko. Preto je pre mňa cťou byť opäť v tíme. Najlepším spôsobom návratu do reprezentácie je zbieranie víťazstiev, vytváranie gólových situácií a pomoc spoluhráčom. Trávnik sme opúšťali s hlavami hore a bolo veľmi pekné vidieť, že rastieme spolu ako jeden tím," povedal Neymar, ktorý dosiahol v dvoch septembrových prípravných zápasoch dva góly a na ďalšie tri prihral. Hviezdny útočník francúzskeho Paríža St. Germain má na konte už 59 presných zásahov v seniorskej reprezentácii a v historickej tabuľke brazílskych strelcov mu patrí tretie miesto za Ronaldom (62) a Pelém (77).

Viac o téme: Brazília Neymar Salvádor Tite