V Rusku vypukol dopingový škandál: Hviezda reprezentácie predmetom vyšetrovania

Hráč Ruska Denis Čeryšev oslavuje svoj gól
Hráč Ruska Denis Čeryšev oslavuje svoj gól

MOSKVA - V Rusku sa rozprúdili veľké špekulácie ohľadom dopingu jedného z futbalových reprezentantov, ktorý na uplynulých domácich majstrovstvách sveta najviac zažiaril. Ide o ruského hviezdneho záložníka Denisa Čeryševa.

27-ročný skúsený hráč španielskej Valencie sa stal terčom vyšetrovania Svetovej antidopingovej agentúry (WADA), ktorá ho podoziera z dopingu. Zvlášnosťou na celej veci je, že všetko začalo nešťastným vyhlásením samotného otca ruského reprezentanta, ktorý povedal, že jeho syn užil pred začiatkom svetového šampionátu v Rusku rastový hormón, ktorý mu mal pomôcť s liečbou zranenia.
 
Ruská futbalová únia sa bráni argumentom, že spomínaný rastový hormón obsahoval len plazmu obohatenú o krvné doštičky, pritom táto látka sa bežne využíva v zdravotníctve a nie je zaradená medzi zakázané látky. Čeryšev však nespnil dôležitú podmienku, keďže jej užívanie nebolo konzultované s lekárom a spomínanú látku užil svojvoľne.
 
Ruský futbalista strelil na šampionáte štyri góly a patril medzi najlepších hráčov turnaja. V prípade porušenia pravidiel mu hrozí zákaz činnosti až na štyri roky. Informovalo o tom ruské periodikum Sport Express, či britský denník The Telegraph.

Tagy: Rusko Denis Čeryšev

Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP Photo/Efrem Lukatsky

DISKUSIA