Srdcervúci príbeh víťaza brutálnej etapy na Vuelte: Manželka mu porodila mŕtve dieťa!

Kanaďan Michael Woods z tímu Cannondale-Drapac oslavuje víťazstvo v 17. etape cyklistických pretekov Okolo ŠpanielskaKanaďan Michael Woods z tímu Cannondale-Drapac oslavuje víťazstvo v 17. etape cyklistických pretekov Okolo Španielska Zdroj: TASR/AP/Alvaro Barrientos

BALCÓN DE BIZKAIA - Víťazom stredajšej 17. etapy cyklistických pretekov Okolo Španielska sa stal Kanaďan Michael Woods. Kopcovitú trať z Getxa do Balcon de Bizkaia s dĺžkou 157 km zvládol 31-ročný jazdec stajne Cannondale-Drapac v čase 4:09:48 h, na druhom mieste so stratou piatich sekúnd finišoval Belgičan Dylan Teuns, tretí skončil domáci zástupca David de la Cruz (+10 s).

Na začiatku cieľového kopca zaútočil v úniku Simon Clarke, v pelotóne mal pád Fabio Aru. V dobrej pozícii boli Rafal Majka i Vincenzo Nibali, tri kilometre pred cieľom nastúpil druhý muž celkovej klasifikácie Alejandro Valverde, ale záverečné prudké stúpanie na zúženej trati patrilo famóznemu Woodsovi, ktorý si dobre načasoval útok, zbavil sa trojčlennej konkurencie (Teuns, de la Cruz, Majka) a vybojoval druhý etapový vavrín pre svoj tím na tohtoročnej Vuelte.

Pre rodáka z Toronta Woods je to iba druhé víťazstvo v kariére, to prvé vybojoval v roku 2015 na pretekoch Okolo Utahu. Treba však povedať, že tento ambiciózny cyklista si prežil pred časom hotové peklo. Musel sa totiž zmieriť so stratou synčeka.

"Je ťažké opísať, ako sa cítim. Vyhral som, popri ceste kričalo nespočetne veľa divákov. Športový riaditeľ mi cez vysielačku hovoril, nech zvíťazím pre moju rodinu. Manželka porodila pred dvoma mesiacmi mŕtve dieťa, prišli sme o syna, volal sa Hunter. Celý čas, ako som stúpal na posledný kopec, som myslel na neho. Kvôli nemu som veľmi chcel vyhrať a podarilo sa to," povedal Woods po životnom výkone na Vuelte.

Viac o téme: Vuelta a Espaňa Michael Woods