Bývalý hráč Detvy o majiteľovi klubu: Chľast, bitky a dlhy! V Kanade by už bol vo väzení

Brankár Matthew Hackett
Brankár Matthew Hackett

DETVA - Kanadský gólman Matt Hackett, ktorý pôsobil v slovenskom Tipsportligovom tíme HC 07 Detva sa vyjadril otvorene o problémoch v klube z Podpoľania. Majiteľ Róbert Ľupták mal podľa jeho slov niekoľkokrát svojich hráčov fyzicky napadnúť, problémy tiež robil s výplatou a k ľudom sa mal správať ako k odpadu.

"Minulú sezónu som hral na Slovensku za tím Detva. Tento klub mi nedal výplatu za posledné dva mesiace a každý mesiac som sa musel s majiteľom hádať, aby som dostal svoje peniaze. Nikdy mi neprišla správna výplata! Majiteľ bol alkoholik, ktorý sa k celému tímu správal ako k odpadu, niekoľkokrát hráčov udrel. V Kanade by za to išiel do väzenia. Na Slovensku nie,“ konštatoval rodák z Ontária.

Hackett navyše podľa svojho stanoviska platí krutú daň za pôsobenie v Detve naďalej: "Dostával som telefonáty z iných klubov a každý jeden z nich mi povedal, že má obavy o môj charakter a o to, aký som typ človeka. Začal som sa teda vypytovať a zistil som, že majiteľ Detvy o mne rozprával zlé veci klubom po celom Slovensku. Neviem, ako vy, ale pokiaľ nedostanete zaplatené a váš šéf sa správa k ľudom ako k odpadu, myslím, že by ste tiež nechceli ostať v takejto situácii. Teraz mi majiteľ telefonuje a hovorí, ako veľmi chce, aby som sa vrátil! Asi som bol fakt hrozný človek,“

Róbert Ľupták sa rozhodol na celú situáciu okamžite reagovať, prostredníctvom oficiálnej stránky detvianskeho klubu: "Za služby, ktoré brankár Hackett pre náš klub odviedol, dostal zaplatené všetko, na čom sme sa dohodli. Po ukončení zmluvy boli všetky záväzky voči nemu vyrovnané a počas jeho pôsobenia v tíme dostal dokonca prémie aj nad rámec zmluvne dohodnutých podmienok! Nerozumiem, prečo sa teraz tak hanlivo vyjadruje na adresu nášho klubu, keď v uplynulých dňoch sám viackrát kontaktoval niektorých hráčov, alebo prostredníctvom svojho agenta priamo vedenie klubu s tým, že sa chce do Detvy vrátiť!


Tagy: Matthew Hackett HC 07 Detva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Branislav Račko

DISKUSIA