Mladý talent mieri na hosťovanie zo Slovana do Petržalky: Rozohrávať sa bude v druhej lige

Samuel Kozlovský v zápase s FC Nitra
Samuel Kozlovský v zápase s FC Nitra

BRATISLAVA - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant a hráč ŠK Slovan Bratislava Samuel Kozlovský strávi najbližšie obdobie na hosťovaní v FC Petržalka, ktorý je nováčikom druholigovej súťaže.

Osemnásťročný obranca (nar. 19. novembra 1999) získa možnosť pravidelne hrávať a futbalovo sa rozvíjať v zápasoch II. ligy. Dĺžka dohody o hosťovaní znie na šesť mesiacov, vedenie "belasých" má možnosť vyžiadať si návrat Kozlovského počas zimnej prestávky. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovana.

"Po konzultácii s hlavným trénerom, ktorý mal Samuela Kozlovského tri mesiace v tréningovom procese, sme dospeli k rozhodnutiu, že v súčasnosti najlepším riešením pre samotného hráča bude hosťovanie, kde môže pravidelne hrávať. Po vypadnutí zo Slovenského pohára sa znížil počet zápasov, ktoré nás čakajú, takže sme prirodzene hľadali možnosti, ako dopriať nášmu mladému obrancovi pravidelnú hernú prax. Je dobré, že Samuel získa skúsenosti v druhej lige a bude naďalej pôsobiť v Bratislave, kde ho budeme môcť pozorne sledovať, pričom máme možnosť si ho už v zime stiahnuť späť do nášho mužstva. Verím, že sa Kozlovskému na hosťovaní bude dariť a pomôže mu vo futbalovom raste," uviedol pre klubový web viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Samuel Kozlovský FC Akadémia Petržalka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA