Young Angels Košice prišlo s moderným nápadom: Z americkej trénerky sa stala hráčska posila

Samantha Logic v drese košického klubu
Samantha Logic v drese košického klubu

KOŠICE - Basketbalový klub Young Angels Košice doplnil na súpisku meno Američanky Samathy Logicovej. Informoval o tom klubový web. Podľa generálneho manažéra tímu Daniela Jendrichovského však nejde o tradičnú legionárku, ktorá by mala celú sezónu pôsobiť v metropole východu. Jej úlohou bude pomáhať mladým hráčkam v rozvoji najmä ako trénerka, ktorá je v Košiciach na stáži. Svoje umenie a skúsenosti však predvedie aj na palubovke v súťažných stretnutiach.

"Určite nie je legionárkou, ktorú by sme hľadali na to, aby u nás prioritne hrala basketbal. Momentálne u nás pri mládeži pôsobia dvaja chorvátski tréneri a jedna americká trénerka, ktorá je tu na stáži na tri mesiace. Keďže hrávala basketbal na dobrej úrovni, počas toho obdobia, ktoré tu strávi, za nás bude aj hrať. Určite tu nie je na celú sezónu, ale na druhej strane by mala priniesť do tímu väčšiu kvalitu,“ povedal Daniel Jendrichovský pre goodangelskosice.eu.

Rodáčka z amerického Wisconsinu pomôže tímu na poste rozohrávačky, aj keď iba na niekoľko mesiacov. "V tíme je od 1. septembra predbežne do 15. decembra. Je možné, že odíde aj skôr. Prioritne je tu ale na trénerskej stáži a vôbec nerieši, v akom družstve bude tú chvíľu hrať a aké sú ambície v nasledujúcej sezóne. Nechceme sa uberať cestou legionárok, je to jednoducho možnosť, ktorá sa nám na isté obdobie vyskytla a tak sme ju využili,“ skonštatoval Jendrichovský.


Tagy: Daniel Jendrichovský Samantha Logicova Young Angels Košice

Zdroj:
SITA
Foto:
Foto: Pavel Netolička

DISKUSIA