Saganov pád v rozjazde Okolo Slovenska: Nemám nič zlomené, okrem bicykla

Na snímke slovenský cyklista Juraj SaganNa snímke slovenský cyklista Juraj Sagan Zdroj: TASR - Branislav Račko

POPRAD - Juraj Sagan bol až šiesty najlepší Slovák vo výsledkoch úvodného prológu na 62. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Zatiaľ čo jeho mladší krajan a zároveň tímový kolega z Bora-Hansgrohe Erik Baška finišoval v krátkom úvode pretekov na okruhu v centre Popradu na 14. mieste, staršiemu z bratov Saganovcov patrila v konečnom poradí 56. priečka s 9-sekundovým odstupom za víťazným Luxemburčanom Bobom Jungelsom.

Na ceste za lepším výsledkom J. Sagana limitoval aj pád z rozjazďovania, keď dokonca zlomil svoj bicykel. "V jednej zo zákrut mi to ´ustrelilo´ , keď som si skúšal rýchlosť v pretekovom tempe. Tá zákruta bola opačne klopená a vynieslo ma to tam. Našťastie, nemám nič zlomené okrem bicykla," uviedol Juraj Sagan pre slovenské médiá v Poprade a k tejto téme ešte krátko dodal: "Taká je cyklistika. Kto neriskuje, nevíťazí."

Po stredajšom podvečernom predkrme v uliciach Popradu čaká vo štvrtok na pelotón Okolo Slovenska prvá zaťažkávacia skúška. Etapa z Popradu do Štrbského Plesa (164,4 km) povedie cez 24 miest a obcí na severovýchode Slovenska a jej súčasťou bude 7 vrchárskych prémií (Horný Smokovec, Magurské sedlo, Hanušovské sedlo, Osturňanské sedlo, Vyšné Hágy, 2x Štrbské Pleso). Šprintéri budú mať šancu predviesť sa na rýchlostných prémiách v Spišskej Belej, Tatranskej Lomnici a Štrbe. V etape sa očakáva útok na popredné priečky celkového poradia najmä v podaní pretekárov dvoch tímov elitnej WorldTour v pelotóne - Bora-Hansgrohe a Quick-Step Floors.

"Quick-Step je v superforme, tak to necháme na nich trošku," podotkol Juraj Sagan. Štvrtková 1. etapa má štart o 12.30 h v Poprade a vyvrcholí krátko pred 17.00 h dojazdom do Štrbského Plesa.

Viac o téme: Okolo Slovenska Juraj Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Branislav Račko
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články