VIDEO Ramsay pred dôležitou sezónou pre slovenský hokej: Musia chcieť byť tými najlepšími!

Craig Ramsay na Business Golf Tour
Craig Ramsay na Business Golf Tour

TULLN - Jubilejný desiaty ročník Business Golf Tour si nenechal ujsť ani tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay. Prakticky ihneď po príchode z Floridy sa spoločne s ďalšími hokejovými osobnosťami ako Ján Lašák či Miroslav Šatan vybral na upravený zelený trávnik, aby si zahral golf. Športky boli pri tom a vyspovedali ho pred dôležitou sezónou, ktorej vyvrcholením budú domáce majstrovstvá sveta.

Zámorský tréner má za sebou prvý rok v úlohe trénera hokejových repreztantov. Zažil mnoho nových situácii. Mužstvo viedol do boja na olympiáde a taktiež na majstrovstvách sveta v Dánsku. S kádrom sa lepšie zoznámil a v novom roku je znovu pripravený tvrdo pracovať. "Bola to skvelá skúsenosť. Čas na Slovensku som si užíval. Stretol som skvelých ľudí, s ktorými pracujem. Hráči boli výborní. Cítim sa tu pohodlnejšie, aj keď po jazykovej stránke mám na čom pracovať. V minulosti som nemal skúsenosti s olympiádou a majstrovstvami sveta. Nebolo ľahké sa pripraviť na také veľké podujatia, na ktorých pracujete s kvantom hráčov. Mnohí hráči, od ktorých sme to nečakali, podali fantastické výkony," povedal Ramsay pre Športky a pokračoval: "Bol to skvelý rok. Keď som sa vrátil domov, každému som rozprával príbehy, ktoré som prežil. Bolo ich mnoho. Dokázali sme poraziť niektoré silné hokejové tímy. Napríklad triumf nad Rusmi na olympiáde. To bolo skvelé. Taktiež hra proti Švédom, kde sme prehrali až po predĺžení. Myslím, že sme sa mnohému naučili. Hráči vedia, čo môžu odo mňa očakávať a opačne." 

Je jasné, že v hre Slovenska boli trhliny, no neraz podala reprezentácia až prekvapivo dobré výkony. Fanúšikovia obmenenému kádru neverili, no aj menej známi hráči dokázali zabrať naplno a oko diváka tešili peknou hrou. Proces generačnej výmeny je beh an dlhé trate, to je jasné aj trénerovi Ramsaymu. "Musíme hrať tvrdo počas celého zápasu. Boli stretnutia, v ktorých sme nehrali na plný plyn celý čas. V iných sme mali slabšie začiatky. Takto proti dobrým tímom hrať nemôžete. Hnevá ma, keď také niečo vidím. Jedna z najdôležitejších vecí je, že musíme ísť do zápasu s tým, že vyhráme. Proti tým najlepším musíme zo seba dostať to najlepšie. Nemôžete ísť na ľad, začať hrať a iba čakať, čo sa bude diať. Musíte sa snažiť diktovať hru. Stalo sa to v zápase so Švédmi, keď sme prehrávali 1:3, no potom sme ich herne predčili na takmer tretinu a pol. Presne také niečo musia mať hráči v hlavách," povedal pre športky.

Slovensko potrebuje pracovať s ďalšou generáciou hráčov. Hviezdy svetového formátu ako Demitra, Hossa, Chára, Gáborík či Bondra boli zárukov kvality, na ktorú sa dobre zvikalo. Teraz musia vystúpiť do popredia mladíci. Mnoho z nich už dostalo šancu predstaviť sa v reprezentácii pod Ramsayho vedením: "Myslím si, že ukázali potenciál. Potrebujeme však, aby zabrali a potiahli tím. Pre Nagyho je skvelé, že bol najlepším útočníkom na majstrovstvách, no my potrebujeme aby práve mladí hráči chceli byť tými najlepšími."


Tagy: Slovensko Business Golf Tour Stars for Stars Craig Ramsay

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Patrik Ratajský bgt.sk, Športky - Martin Bublavý; Video: Martin Bublavý

DISKUSIA